Горячие вакансии

Вакансия от 15 августа 2020

Manager în comerț

8500 лей

Компания:
IM CASA DE COMERT "ODESKABEL-MOLDOVA" SRL  VIP
Город:
Кишинёв
Вид занятости:
Full-time
Требования:
Опыт работы от 1 года
Образование:
среднее специальное

Описание вакансии

Despre noi:

IM  CASA DE COMERT “ODESKABEL-MOLDOVA” SRL (www.okm.md) – este distribuitor de produse electrice al brandurilor: Legrand, Franta si Odeskabel, Ucraina (cabluri, prize, intrerupătoare, UPS, solutii pentru casa inteligenta s.a.). Oferim solutii complexe pentru instalatii electrice și retele informatice. Compania are o experiența de 20 ani pe piata si se bucura de increderea oferita de clienții sai (intreprinderi mari si de stat, companii mici si mijlocii, instalatori, designeri și persoane fizice).

Conditiile noastre de muncă:

  • Salariul oficial: 6500 lei + bonus în dependență de rezultatele muncii 2000 lei/ 4000 lei;
  • Asigurarea transportului tur-retur de la 1-a statie de transport public pana la sediul companiei;
  • Concediu achitat, pachet social complet, angajare oficială în conformitate cu CM al RM;
  • 6 zile de munca, luni-vineri: 09:00-17:00, sambata: 09:00-14:00 (peste 1 sambata);
  • Oficiu modern cu conditii confortabile de lucru (aer conditionat, birou dotat, calculator, telefon mobil de serviciu, cafea/ceai);
  • Reduceri la produsele comercializate de companie si produsele partenerilor companiei noastre;
  • Posibilități de instruire si dezvoltare personală.

Ce trebuie să faci?

  • sa promovezi si sa vinzi produsele in conformitate cu standardele si politica companiei;
  • sa identifici potentialii clienti, prin efectuarea sunetelor, vizitelor;
  • sa formezi oferte/comenzi si sa ghidezi clienții/partenerii la toate etapele ofertei /comenzii, inclusiv sa analizezi si sa propui managementului superior condiții de colaborare cu acestia;
  • să gestionezi si sa mentii baza de clienți existenti si sa verifici decontarile si respectarea conditiilor contractuale de catre acestia, sa comunici oral si in scris cu acestia;
  • sa petreci prezentari comerciale a produselor companiei atit la sediul companiei, cit si la sediul clientilor și expozitii.

Te primim cu brațele deschise, dacă:

  • ai experienta in vinzari (va fi un avantaj, daca este din domeniul de cabluri si accesorii electrice);
  • ai studii in domeniul tehnic sau economie (studii superioare in domeniul energeticii va fi un avantaj);
  • vorbești FLUENT limba romană si rusa, comunicarea si corespondența cu clienții se efectuează in 2 limbi;
  • utilizezi la nivel avansat calculatorul: scrii / formatezi texte in Word; stii sa analizezi cifre in Excel, daca cunosti sistemul 1:C va fi un avantaj;
  • ai abilitati avansate de comunicare, negociere, planificare si organizare.

Persoanele interesate sunt rugate sa expedieze CV-ul cu poza la adresa: hr@okm.md, pina la data de 22/08/20.

Отправить резюме

Отправьте свое резюме с уверенностью

Pe jobs.diez.md știi că ești în siguranță.

  • Компания подтверждена командой jobs.diez
  • Вакансия была проверена командой
Jivy Group banner sub job

Похожие вакансии

cursuri de engleza