Вакансия от 22 марта 2020

Senior Marketing & PR manager @ Vinaria din Vale

Компания:
Vinăria din Vale
Город:
Кишинёв
Вид занятости:
Full-time
Требования:
Опыт работы от 2 лет
Образование:
высшее

Описание вакансии

Senior Marketing & PR manager

Experiență: minim 2 ani

Studii: marketing/ jurnalism / PR – prezintă un avantaj

Salariu: fix + bonus per trimestru în funcție de KPI atinși

Persoana de contact : Ruxanda Chirosca -  069 34 22 59

Grupul Vinaria din Vale este unul dintre cei mai proeminenți jucători din domeniul vitivinicol al Moldovei, cu branduri importante la nivel național și internațional, deținând exporturi în țări precum: Canada, China, Japonia, Belorusia, Polonia, Elveția, Mexico, Germania, și desigur piață locală – Moldova.

Dacă ești interesat să îți construiești o carieră de succes, într-un climat motivant, întro echipa tânăra, cu deplasări interne și externe, cu potențial de creștere, te invităm să aplici pentru poziția de Senior Marketing & PR manager.

Rol: Implementarea strategiilor de marketing pentru promovarea companiei și a brandurilor sale.

Responsabilități:

  • Identifică împreună cu Directorul de Marketing acțiunile strategice de promovare pe piață locală și pe piață externă
  • Planifică și monitorizează bugetele anuale ale activităților de promovare
  • Dezvoltă, implementează și coordonează campanii de marketing
  • Coordonează activitățile de promovare ale brandului pentru piață locală și cea externă
  • Monitorizează tendințele noi de pe piață, dorințele și nevoile consumatorilor pentru a identifica oportunități inovative de creștere
  • Coordonează procesul de creare de noi branduri , sau de re-branding la o gama existentă pe piață locală și piață internațională (România )
  • Organizează, urmărește și evaluează campaniile de promovare ale noilor branduri create
  • Menține relațiile cu agențiile colaboratoare (agenții , media, creație, digital)
  • Menține relațiile cu tipografiile sau alți furnizori din domeniu
  • Menține comunicarea cu Wine of Moldova și participarea la meetinguri în cadrul acesteia.
  • Participa la târguri, expoziții și alte evenimente de promovare
  • Elaborează strategii de creștere a vânzărilor împreună cu echipa internă
  • Relaționarea cu colegii din direcția de vânzări , Horeca și distribuție.
  • Execută orice alte dispoziții date de superiorul ierarhic în realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei în limitele respectării temeiului legal.

Cerințe:

  • Studii superioare
  • Cunoașterea fluentă a limbii române, engleze , și ruse
  • Cunoaștere PC (Word, Excel, Powerpoint)
  • Comunicare ideală scrisă și verbală
  • Calități personale: adaptare, responsabilitate, organizare, planificare, flexibilitate, creativitate, focusare pe soluții și rezultate, inițiativa.

Dacă te regăsești în această descriere, te invităm să ne transmiți CV-ul, accesând butonul Trimite CV.

Отправить резюме
Jivy Group banner sub job

Похожие вакансии