Горячие вакансии

Вакансия от 25 августа 2019

Agent de vânzări @ MOLDDATA

Компания:
MOLDDATA  VIP
Город:
Кишинёв
Вид занятости:
Full-time
Образование:
высшее

Описание вакансии

Întreprinderea de Stat „MOLDDATA”

Agent de vânzări

Scopul general al postului: Efectuarea vânzărilor. Propunerea produselor/serviciilor și convingerea clienților să înregistreze/achite serviciile comandate. Întocmirea/expedierea ofertelor comerciale. Asigură comunicarea post-vânzare cu clientul și contribuie la soluționarea tuturor întrebărilor care apar pe parcurs.

Responsabilităţi/Atribuții:

  1. Efectuarea vânzărilor.
  2. Propunerea serviciilor și întocmirea contractelor.
  3. Identificarea clienților.
  4. Monitorizarea clienților.

Cerințe:

  • Studii superioare în economie, sociologie, științe ale comunicării sau alte studii relevante atribuțiilor;
  • Cunoștințe bune de operare pe calculator;
  • Cunoștințe specifice domeniului tehnologiilor și serviciilor/produselor TIC;
  • Cunoașterea limbilor română, rusă și a cel puțin o limbă străină.

Abilități:

  • Comunicare;
  • Negociere;
  • Persuasiune;
  • Documentare;
  • Cercetare;
  • Analiză și sinteză a informației;
  • Experiența de muncă este binevenită, dar nu este obligatorie.

Calități personale:

  • Orientare către client (abilitatea de a înțelege și a satisface nevoile clienților);
  • Orientare spre sarcină, organizare, putere de concentrare, spirit practic;
  • Abilităţi de rezolvare a problemelor, implicare şi dorinţă de dezvoltare personală, capacitate de a lucra în echipă;
  • Spirit de echipă;
  • Motivare pentru creșterea profesională.

Aptitudini/comportamente:

  • Responsabilitate, corectitudine, punctualitate, eficiență în activitate, respect față de oameni, receptivitate la idei noi, spirit de echipă, spirit de inițiativă.

Beneficii:

  • Instruire privind metodele de lucru cu clienții;
  • Oportunitatea de angajare pe termen lung;
  • Formare profesională continuă;
  • Salariu competitiv;
  • Orar: luni-vineri, 8.30 până la 17.00;
  • Pachet social.

Contact: Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul accesând butonul Trimite CV, cu indicarea funcției vizate. Doar persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu.Tel: 022 78 27 36

Отправить резюме

Отправьте свое резюме с уверенностью

Pe jobs.diez.md știi că ești în siguranță.

  • Компания подтверждена командой jobs.diez
  • Вакансия была проверена командой

Похожие вакансии