Вакансия от 06 октября 2019

IT Project Manager - Șef echipă la „Centrul de Telecomunicații Speciale”

Компания:
Centrul de Telecomunicații Speciale
Контактное лицо:
Mihaela Cerepita
Телефон:
022 820-938, 022 820-950
Город:
Кишинёв
Вид занятости:
Full-time

Описание вакансии

Sarcini și responsabilități:

  • Administrarea proceselor aferente implementării proiectului;
  • Planificarea, monitorizarea și raportarea lucrărilor aferente implementării proiectului;
  • Planificarea, gestiunea sarcinilor puse echipei de proiect;
  • Formarea, conducerea și organizarea activității echipei de proiect;
  • Concentrarea, răspândirea și păstrarea documentației de proiect;
  • Elaborarea/coordonarea documentației software (Concepții; Sarcini tehnice; Ghiduri de utilizare);
  • Analiza și gestiunea solicitărilor de dezvoltare și mentenanță adaptivă/corectivă parvenite de la clienți;
  • Soluționarea situațiilor de conflict apărute în cadrul echipei de proiect;
  • Analiza și raportarea indicatorilor de îndeplinire a planului de proiect.

Condiţiile de muncă:

  • Regim de muncă: 40 ore pe săptămînă, 8 ore pe zi;
  • Program de muncă: luni-vineri, orele 8.00-17.00, pauza de masă 12.00-13.00;
  • Activitate preponderent de birou, lucru la calculator, deplasări de serviciu in teritoriu cit si peste hotare;
  • Salariu competitiv.
  • Pachet mobil corporativ
  • Pachet social deplin
  •  Colectiv tînăr și ambițios
  •  Loc de muncă în oficiu confortabil

Cunoştinţe și experiență:

  • Studii superioare în domeniul IT;
  • Operare PC (Word, Excel, Visio, PowerPoint, Enterprise arhitect, Internet);
  • Experiență profesională în domeniu de cel puțin 2 ani reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe în domeniul proiectării software și/sau a unei limbi de circulație internațională reprezintă un avantaj;
  • Experiență - Microsoft .Net C#, MVC, T-SQL, PHP/Drupal, HTML/CSS/JS;
  • Experiență sisteme de gestiune a proiectelor;

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa de e-mail [Отправить резюме], cu mențiunea în subiectul mesajului „Inginer de Rețea”.

Dă-ne un LIKE pentru a fi la curent cu cele mai noi joburi.

Отправить резюме
proimobil

Похожие вакансии