Горячие вакансии

Вакансия от 01 августа 2021

Manager Vânzări Clienți Corporativi

Компания:
Viorica Cosmetic  VIP
Город:
Кишинёв
Вид занятости:
Full-time
Образование:
высшее

Описание вакансии

Responsabilități și sarcini:

  • Dezvoltă și gestionează portofoliul de clienți corporativi (companii naționale și internaționale, bănci, companii comerciale etc)
  • Negociază ofertele comerciale și perfectează contractele de vânzare-cumpărare
  • Elaborează planurile personale de vânzări si prezintă propuneri în acest sens
  • Elaborează rapoarte săptămânale și analiza procesului de vânzări
  • Înaintează propuneri de optimizare și dezvoltare a sortimentului de produse la clienții aflați în gestiune
  • Coordonează ofertele corporative și colaborează cu departamentele interne (logistica, depozit, contabilitate), oferind suport operațional procesului de vânzări
  • Contribuie la promovarea imaginii brand-ului VIORICA și dezvoltarea relațiilor armonioase cu clienții aflați în gestiune

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare
  • Experiență în gestionarea clienților corporativi
  • Competente abilități de prezentare
  • Aptitudini de analiză și dezvoltare a experienței clientului
  • Automotivat și orientat spre rezultat
  • Competente in gestionare a provocărilor apărute
  • Multitasking
  • Permis de conducere categoria B.

Cunoașterea limbilor:

  • româna – nivel avansat
  • rusa –nivel avansat
  • engleza – va constitui un avantaj

Pentru a aplica la acest post te rugăm să trimiti CV-ul la adresa de email dumitru.petrascu@viorica.md

Отправить резюме

Отправьте свое резюме с уверенностью

Pe jobs.diez.md știi că ești în siguranță.

  • Компания подтверждена командой jobs.diez
  • Вакансия была проверена командой
Best4uinternational

Другие вакансии от этой компании

cursuri de engleza