Вакансия от 17 ноября 2020

Specialist PR și Evenimente

Компания:
Moldtelecom
Контактное лицо:
Телефон:
Город:
Кишинёв
Вид занятости:
Full-time
Требования:
Опыт работы от 2 лет
Образование:
высшее
Преимущество:

Описание вакансии

ATRIBUŢII DE FUNCŢIE

  • Participă la elaborarea planurilor de PR pentru promovarea campaniilor promoționale liniare;
  • Vine cu idei pentru planul de PR și digital anual;
  • Scrie și redactează comunicate de presă;
  • Elaborează mesaje pentru comunicarea pe social media;
  • Elaborează și coordonează planul de comunicare pentru social media;
  • Cooperează cu designerii la crearea materialelor vizuale pentru presă, pentru social media și platformele digitale;
  • Participă activ în organizarea acțiunilor orientate să promoveze imaginea companiei (evenimente speciale, proiecte sociale, conferințe de presă, prezentări, acțiuni BTL, etc);
  • Realizează și coordonează materialele necesare pentru promovarea proiectelor de PR ale companiei;
  • Lucrează cu baza de date și face expedieri de e-mail-uri (e-mail marketing);
  • Elaborează rapoarte cu privire la promovarea campaniilor liniare și a proiectelor speciale prin canalele de PR, social media și e-mail marketing;
  • Participă activ la dezvoltarea căilor de comunicare externă și internă – vine cu idei de îmbunătățire a comunicării cu abonații și angajații;
  • Stabilește relaţii de parteneriat cu agenți economici pentru colaborări constructive în cadrul diferitor proiecte și întocmește documentele aferente acestora

CERINŢE FAŢĂ DE CANDIDAT

  • Studii superioare de Marketing Economie sau Jurnalism;
  • Experienţa relevantă în domeniul relațiilor cu publicul sau organizare de evenimente, sau gestionare proiecte;
  • Abilități excelente de exprimare oral și scris în română, rusă și engleza – constituie un avantaj;
  • Abilități excelente de networking şi relaţionare;
  • Pachet MS Office la nivelul mediu (Excell, Visio, Power Point);
  • Cunoaşterea produselor şi serviciilor Moldtelecom constituie un avantaj;

CE OFERIM

  • Posibilitatea de a progresa în cunoștințe și a se dezvolta într-o echipă dinamică și profesionistă
  • Grafic de lucru full time (8 ore) în regim standard
  • Oportunități de carieră
  • Training uri interne și externe
  • Compensarea odihnei și a abonamentului la Cluburi Sportive
  • Pachet social atractiv şi alte beneficii.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md, menționând postul pentru care aplică (Specialist Relații cu Publicul și Evenimente).

Doar candidații selectați vor fi contactați pentru a fi invitați la interviu.

Informații adiționale la tel. 570 731

Отправить резюме

Отправьте свое резюме с уверенностью

Pe jobs.diez.md știi că ești în siguranță.

  • Компания подтверждена командой jobs.diez
  • Вакансия была проверена командой
Jivy Group banner sub job

Похожие вакансии

cursuri de engleza