We Learn Globally

Pagina web:

Candidatul ideal

Daca ai:
• Atitudine pozitiva, dorinice sa invete, sa se dezvolte personal si professional.
• Energie;
• Aptitudini manageriale si de lucru in echipa;
• Nivel mediu al limbii engleze;
• Sau abilitati de comunicare si consideri ca poti recruta potentiali studenti, scrie-ne acum!

Descrierea jobului

Responsabilitati:
• Vei sustine prezentari in diferite licee sau institutii de invatamant din Romania. Rolul tau va fi sa maximizezi numarul de persoane interesate sa descopere beneficiile studiului in strainatate.
• Vei colecta detaliile persoanelor interesate in timpul prezentarilor.
• Vei participa la traininguri pentru a afla informatiile necasare;
• utilizarea vânzărilor, a dezvoltării afacerilor, a tehnicilor de marketing și a rețelelor pentru a atrage afaceri de la companiile client;
• vizitarea clienților pentru a construi și a dezvolta relații pozitive cu aceștia;
• publicarea posturilor vacante prin redactarea și plasarea anunțurilor într-o serie de mijloace media, cum ar fi ziare, site-uri web și reviste;
• folosirea diferitelor canale (ex. social media) pentru a atrage candidați și pentru a construi relații;
• primirea și revizuirea aplicațiilor, gestionarea interviurilor și testelor;
• ajutare in CV-urilor și a corespondenței pentru transmiterea către clienți a solicitanților potriviți;
• organizarea de interviuri pentru candidați;
• informarea candidaților cu privire la rezultatele interviurilor.

Descrierea companiei

Cine suntem?

We Learn Globally este o agentie de recrutare ce ofera tinerilor romani informatii si consiliere pentru admiterea la institutii de invatamant superior din Marea Britanie si Canada. Recrutam colaboratori cu care sa lucram part-time sau full-time pentru a sustine prezentari despre oportunitatile de studiu in strainatate.

Vezi mai mult

Poziții vacante active