Publicat 12 Mai 2020

Specialist în consiliere vocațională, A.O. ''Concordia. Proiecte Sociale''

Compania:
A.O. ''Concordia. Proiecte Sociale''.
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Part-time, Contract

Descrierea poziției vacante

AO ’’Concordia. Proiecte Sociale’’, descoperă zi de zi oameni profesioniști, cei ce activează împreună zi de zi pentru a obține obiectivele propuse, prin stimularea creșterii spiritului de echipă. Căutăm Specialist în consiliere vocațională pentru suplinirea postului vacant în cadrul Departamentului Tineret al A.O. ''Concordia. Proiecte Sociale'' din mun. Chișinău, str. A. Corobceanu 22.

Responsabilități:
·         Descoperirea punctelor forte ale personalităţii tinerilor-beneficiari în scopul integrării lor profesionale, utilizând diverse instrumente de evaluare vocațională și de personalitate;
·         Elaborarea planului de re/intergare profesională pentru fiecare tânăr – benefiar;
·         Asistarea traseului de formare profesională a tinerilor: ghidarea si asistare în orientarea profesională, selectarea instituției de învățământ, suport în încadrarea la studii de profesionalizare / calificare /  recalificare;
·         Crearea unei reţele sociale pentru a identifica rapid şi sigur oferte de angajare;
·         Colaborarea cu instituțiile publice și private, abilitate cu integrarea profesională a tinerilor;
·         Organizarea / participarea la târguri a locurilor de muncă pentru facilitarea relaţiei angajator-tânăr;
·         Analiza şi implimentarea tehnicilor de căutare a locurilor de muncă pentru favorizarea angajării;
·         Organizarea seminarelor formative pentru tineri privind inserţia profesională;
·         Medierea situaţiilor problemă în formarea şi dezvoltarea profesională a tinerilor;
·         Raporteaza asupra activităților și evenimentelor organizate;

Așteptări faţă de candidaţi:
·         Studii superioare și experienţă cel puțin 2 ani în lucru cu tinerii (orientare profesională și angajarea în cîmpul muncii);
·         Cunoaşterea sistemului de protecție a copiilor și tinerilor din Republica Moldova;
·         Capacitatea de interacțiune și comunicare eficientă cu beneficiarii și cu membrii echipei de lucru;
·         Cunoaşterea limbilor română şi rusă -– obligatoriu, cunoașterea limbii Engleze va constitui un avantaj;
·         Cunoștințe de operare PC;
·         Motivație și empatie în lucrul cu familiile social- vulnerabile, dinamism,  entuziasm și seriozitate.

 Oferim:
·  Salariu atractiv – care oferă oportunitatea unei vieți la tine acasă;
·  Bonus de performanță anual;
·  Buget personal pentru dezvoltare, Participări la traiening-uri, vizite de studiu și conferințe specializate;
·  Seminare de Ghidare si mentorat pentru integrare a colegilor noi, pentru ca perioada de acomodare să fie mai eficientă și desigur mai plăcută;
·  Dacă ești tânăr specialist și nu ai o experiență - ai un mentor dedicat care te va ajuta să te integrezi,  prin diverse trening-uri și suport;
·  Program de muncă stabil, cu pauza de masă;
·  Experiență în proiecte internaționale;
·   Team building-uri/ evenimente de relaxare oferite de către organizație;
·  Zi liberă de ziua ta, cu menținerea salariului – pentru a fi mai aproape de cei dragi;
·  + 2 zile de concediu anual la fiecare 3 ani lucrați în organizație;
·   Birou confortabil și dotat cu birotică;
·   Pachet gratuit de comunicare, inclusiv și aparat telefonic la solicitare;
·    Normă de muncă – 50 %;

A.O. "Concordia. Proiecte. Sociale", este o organizație care protejează copiii / beneficiarii de orice abuz asupra acestora și are aprobată o Politică pentru Protecția Copilului și Codul de Conduită care se respectă în totalitate de către angajați.
Locul de muncă: Sediul AO ”Concordia. Proiecte Sociale”, mun. Chișinău, str. A. Corobceanu 22.

Termenul de aplicare a CV-rilor D-stră pînă la data de 18.10.2020,
Rugăm să transmiteți CV-ul Dstră și scrisoarea de intenție pînă la data de 18.10.2020, indicâînd POZITIA la care aplicați, la următoarea adresă de e-mail: hr.moldova@concordia.or.at
Telefon: 0 22 23 55 81.
Sediul AO ”Concordia.Proiecte Sociale”, str. A. Corobceanu 13/1, or. Chișinău.

Trimite CV
Jivy Group banner sub job

Poziții vacante similare

cursuri de engleza