Publicat 29 Octombrie 2020

Broker vamal @ WeTrade

Compania:
WeTrade
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 2 ani

Descrierea poziției vacante

Suntem in cautarea unei persoane oneste si ambitioase care va garanta consultare și susținere pe parcursul intregului proces de vamuire, incepind cu intrarea marfii în tara și finisind cu eliberarea ei de sub controlul vamal.

Cerintele postului:

  • Licenta de broker;
  • Studii superioare juridice sau economice;
  • Cel puțin un an de experiență profesională în domeniul vămuirii mărfurilor și a mijloacelor de transport;
  • Cunoașterea legislației în domeniul vamal și fiscal;
  • Capacitate de a intocmi declaratiile vamale si alte acte aferente procesului;
  • Posedarea limbilor romana si rusa (cunoașterea limbii engleze v-a constitui un avantaj)
  • Bune abilitati de comunicare și negociere;
  • Atenţie la detalii şi comprehensivitate în finalizarea sarcinilor postului;
  • Spirit de inițiativa, flexibilitate, disciplina, responsabilitate, rezistenta la efort și stres;
  • Utilizator avansat PC .

Responsabilitatile postului:

  • Interacțiunea cu autoritățile vamale;
  • Pregătirea documentelor pentru vămuirea mărfurilor;
  • Organizarea procedurii de vamuire;
  • Controlul tuturor etapelor de vămuire;
  • Calculul plăților vamale;
  • Optimizarea și îmbunătățirea calității lucrului direcției vamale ale companiei;
  • Întocmirea planurilor și rapoartelor cu privire la activitățile direcției.

Candidatul selectat va beneficia de un salariu motivant, bonusuri si programe motivationale atractive, transport si telefon de serviciu, evenimente corporative grandioase, instruiri de domeniu si de un colectiv de oameni profesionisti.

Persoanele interesate, sunt rugate sa expedieze CV-ul pe email-ul: hr@wetrade.md
Telefon de contact: 079404254

Trimite CV
Jivy Group banner sub job

Poziții vacante similare

cursuri de engleza