Oferte de muncă fierbinți

Publicat 05 Aprilie 2020

Director de Marketing @ LeaderHR

Compania:
LeaderHR  VIP
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 5 ani
Studii:
superioare
Beneficii:

Descrierea poziției vacante

Căutăm un Director de Marketing competent și pasionat care să ne dezvolte activități de marketing la nivel de HQ. Aceasta implică pe prim plan dezvoltarea și punerea în aplicare a strategiilor de consolidare a poziției companiei pe piața RM și de a ajuta brandul la găsirea unei „voci” care va face diferența. Angajatorul activează în domeniul telecomumicațiilor și la momentul actual trece prin schimbari de ordin organizațional, inclusiv implementarea unui sistem centralizat care va oferi suport unui grup de companii.

Candidatul ideal va fi un profesionist cu o experiență vastă de domeniu, capabil să folosească tehnici de marketing unice și actuale. Va fi un strateg de marketing calificat și capabil să impulsioneze creativitatea și entuziasmul în ceilalți.

Responsabilități:

  • Supravegherea și dezvoltarea departamentul de marketing
  • Evaluarea și dezvoltarea strategiei și planului de marketing
  • Planificarea, dirijarea și coordonarea eforturilor de marketing
  • Comunicarea planului și cercetarea cererii pentru produsele și serviciile oferite
  • Colaborare cu departamentul de vânzări pentru a dezvolta strategii de prețuri pentru a maximiza profiturile și cota de piață, echilibrând în același timp nivelul de satisfacție clienți
  • Crearea, dezvoltarea bugetelor și obținerea rezultatelor financiare, inclusiv dirijarea cheltuielilor și proiecte de rentabilitate a investițiilor realizate
  • Dezvoltarea și gestionarea campaniilor publicitare
  • Construirea de conștientizare și poziționare brandului
  • Coordonarea proiectelor de marketing
  • Supervizarea și monitorizarea strategiei de marketing social și a conținutului publicat pe social media

Cerințe:

  • Studii în domeniul de business, marketing, comunicații sau domenii relevante
  • 7-10 ani experiență în marketing
  • Minim 3 ani de conducere a unei echipe de marketing
  • Experiență de a gestiona campanii de marketing cu rezultat demonstrat
  • Abilități de gestionare eficientă a timpului și capacitatea de multitasking
  • Atenție la detalii și capacitate de gestionare a bugetelor
  • Experiență în marketing digital, social media și content marketing
  • Etică profesională și proactivitate
  • Competență înaltă de gestionare a proiectelor
  • Abilități excelente de comunicare, leadership și management
  • Competență în aplicații precum Microsoft, inclusiv Word, Excel și Outlook
  • Cunoașterea la nivel excelent a limbii române, rusă și engleză.

Ce se oferă:

  • Salariu competitiv
  • Program de lucru de luni până vineri de la 08:30 până la 17:30
  • Lucru într-un mediu intelectual, dinamic și motivant
  • Oportunitate unică de a conduce o echipă
  • Posibilități de dezvoltare profesională
  • Pachetul de beneficii

Dacă ești interesat/ă, aplică la job direct pe acest link: http://bit.ly/39ILJQu

Trimite CV

Pe jobs.diez.md știi că ești în siguranță.

  • Companie verificată de echipa jobs.diez
  • Job verificat de echipa jobs.diez
Jivy Group banner sub job

Poziții vacante similare