Publicat 06 August 2020

Broker Vamal @ DOPOMOGA GROUP

Compania:
DOPOMOGA GROUP
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Studii:
medii de specialitate

Descrierea poziției vacante

Clientul nostru, lider în domeniul logisticii, care activează mai mult de 25 de ani pe piața Moldovei, este în căutare de - Broker Vamal, Chișinău

CERINȚE:

  • Studii superioare sau medii de specialitate;
  • Se analizează candidații din ultimul an de studii universitare;
  • Abilități înalte de comunicare și negociere;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor rusă și română;
  • Rezistență la stres, punctualitatea și responsabilitate;
  • Cunoașterea calculatorului la nivel de utilizator.

RESPONSABILITĂȚI:

  • Pregătirea documentelor pentru vămuirea mărfurilor;
  • Interacțiunea cu autoritățile vamale;
  • Controlul tuturor etapelor de vămuire;
  • Calculul plăților vamale;
  • Pregătirea pachetului de documente pentru vămuire;
  • Optimizarea și îmbunătățirea calității lucrului direcției vamale;
  • Întocmirea planurilor și rapoartelor cu privire la activitățile direcției.

AVANTAJE:

  • Program: Luni-Vineri 08:30 - 17: 30;
  • Salariul: 6000 lei (parte fixă) + %;
  • Perspective de creștere profesională;
  • Lucrul într-o echipă dinamică;
  • Angajare oficială și pachet social complet.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul accesând butonul Trimite CV.
Informații suplimentare la nr. de telefon: +373 787 08500

Trimite CV
Best4uinternational

Poziții vacante similare

cursuri de engleza