Publicat 06 August 2020

HR Director @ DOPOMOGA GROUP

Compania:
DOPOMOGA GROUP
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time

Descrierea poziției vacante

Clientul nostru, unul din lideri ai pieţei de tehnologii informaţionale şi comunicaţii electronice din Republica Moldova, cu scopul extinderii activității, angajează Director Departament Resurse Umane

Nivelul de expertiză al viitorului angajat este unul de expert în Resurse Umane, nu junior, nu specialist.

CERINȚE DE BAZĂ:

  • Experiență minim 4 ani pe un post similar;
  • Certificare competențe in HR, certificări și scoli aferente;
  • Expertize concrete în implementarea urmatoarelor proiecte la nivel organizațional: reorganizare departament, redesign departamente și posturi, implementarea unui management bazat pe obiective, implementarea unui management bazat pe performanță, dezvoltare organizațională;
  • Cunoașterea limbilor Română, Rusă – obligatoriu. Cunoaşterea limbii Engleze va constitui un avantaj.
PROFILUL CANDIDATULUI:
  • Echilibrat emoțional; repere sănătoase, caracter puternic și Integru;
  • Atitudine pozitiv-constructivă;
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare;
  • Self-management skills.

Postul presupune competențe aprofundate în:

  • Administrarea personalului;
  • Recrutare-selecție și integrare organizațională;
  • Realizarea și implementarea unui sistem de salarizare, compensații și beneficii;
  • Reorganizarea strategică a departamentelor;
  • Realizarea și implementarea standardelor de performanță;
  • Realizarea și implementarea sistemelor de evaluare profesională;
  • Realizarea și implementarea programelor de dezvoltare profesională;
  • Dezvoltare organizațională;
  • Realizarea și implementarea politicilor HR.
SARCINI ȘI RESPONSABILITĂȚI:
  • Este responsabil de planificarea strategică a resurselor umane;
  • Elaborează proceduri de lucru specifice activității resurselor umane (administrare de personal, recrutare și selecție, planificarea resurselor umane, instruire, evaluarea performanțelor profesionale) și se asigură de respectarea acestora de către întregul personal;
  • Coordonează activitatea de reactualizare a fișelor de post, Regulament Intern, CCM;
  • Organizează și coordonează procesul de recrutare și selecție de personal pentru posturile vacante;
  • Propune si derulează programe de dezvoltare a resurselor umane, salarizare, compensații și beneficii;
  • Realizează planul de training și supervizează activitatea de training;
  • Realizează activitatea de raportare pe indicatorii de resurse umane;
  • Coordonează realizarea și implementarea sistemelor de evaluare a performanțelor profesionale ale angajaților;
  • Pune bazele culturii corporative, gestionează dezvoltarea acesteia împreună cu șefii departamentelor;
  • Participă la luarea deciziilor privind angajarea, transferul, promovarea, retrogradarea, sancțiunile administrative, precum și concedierea angajaților;
  • Asigură elaborarea și furnizarea de informații analitice conducerii companiei (fluxul personalului, chestionare, exit interview, rapoarte privind personalul etc.);
  • Dezvoltă brandul HR.
BENEFICII:
  • Mediu de lucru profesionist în cadrul unei companii de prestigiu;
  • Provocările unui post cheie în cadrul companiei;
  • Posibilitatea de valorificare a aptitudinilor personale într-un mediu stabil;
  • Pachet salarial motivant.
RELAȚII IERARHICE:
  • Este subordonat - Directorului General
  • Are în subordine – Departmentul HR (16 specialiști)
Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul accesând butonul Trimite CV.
Pentru informații suplimentare, puteți apela: (+373) 787-08-500

Va multumim pentru interesul acordat!
Să aveți o zi senină și plină de surâs ;)
Trimite CV
Best4uinternational

Poziții vacante similare

cursuri de engleza