Publicat 24 Iulie 2020

Content Marketing Intern @ SmartAItomation Moldova

Compania:
SmartAitomation
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time, Part-time

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Experiență în domeniul marketingului de conținut / redactare / rescrierea articolului;
  • Nivel mediu de engleză:  gramatică, punctuație și ortografie;
  • Pasiune pentru scriere, editare și povestire;
  • Dorind să învețe lucruri noi și să crească în domeniul Inteligenței Artificiale;
  • Respectare deadline, lucru în echipă, creativitate, adaptabilitate;

Condiții de muncă:

  • Echipă tânără și dinamică;
  • Salariu competitiv;
  • Orar flexibil;

Responsabilități:

  • Redactarea conținutului pentru site-ul și produsele companiei;
  • Scrierea și publicarea de articole despre noi servicii și produse,  colaborări cu clienții și alte subiecte pe blogul companiei;
  • Redactarea textelor UI / UX;
  • Coordonarea cu echipele interne, privind traducerea și localizarea materialelor scrise;
  • Redactarea textelor pentru campanii de marketing și publicitate;
  • Crearea descriere de produs, studii de caz și alte materiale de marketing.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul accesând butonul Trimite CV.

Trimite CV
Jivy Group banner sub job

Poziții vacante similare

cursuri de engleza