Oferte de muncă fierbinți

Publicat 21 Februarie 2020

Junior Auditor, Departamentul Audit @ Mobiasbanca – OTP Group S.A.

Compania:
Mobiasbanca – OTP Group S.A.  VIP
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Mobiasbanca – OTP Group S.A.

anunţă concurs pentru postul de

Junior Auditor,

Departamentul Audit

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilităţi de bază:

  • Participă, sub supravegherea Auditorului Senior şi/sau Şefului Departamentului Audit, la efectuarea controalelor de audit independente a activităţii subdiviziunilor structurale ale Băncii;
  • Acumulează, generalizează şi sistematizează informaţiile primare obţinute în cadrul controalelor efectuate;
  • Efectuează controlul respectării tuturor actelor normative şi reglementărilor legislaţiei în vigoare (Codul Fiscal, Standardele Naţionale de Contabilitate, Regulamentele şi instrucţiunile Băncii Naţionale a Moldovei etc. )de către toate subdiviziunile Băncii, precum şi de către toţi colaboratorii acestora;
  • Depistează şi raportează către Şeful Departamentului şi Auditorul Senior privind orice încălcări admise ale reglementărilor Băncii Naţionale a Moldovei, a legislaţiei fiscale, a actelor normative interne ale Bănci şi altor prevederi ale legislaţiei în vigoare;
  • Asigură realizarea calitativă a sarcinilor încredinţate termenii stabiliţi;
  • Participă la întocmirea rapoartelor privind controlul efectuat.

Cerinţe faţa de candidaţi:

  • Studii superioare în domeniul financiar/economic;
  • Cunoaşterea la nivel începător a actelor normative, a regulamentelor, procedurilor şi instrucţiunilor emise de Banca Naţională a Moldovei ce ţin de activitatea instituţiilor financiare;
  • Experienţă de activitate în sistemul financiar-bancar va constitui un avantaj;
  • Cunoştinţe avansate de aplicare: MS Office (Word, Excel, PowerPoint, MS Access);
  • Cunoaşterea obligatorie a limbilor: română, rusă, engleză.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul accesând butonul Trimite CV.

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 337

Trimite CV

Pe jobs.diez.md știi că ești în siguranță.

  • Companie verificată de echipa jobs.diez
  • Job verificat de echipa jobs.diez
Jivy Group banner sub job

Poziții vacante similare