Publicat 08 Noiembrie 2020

Administrator Baze de Date @ Eximbank

Compania:
BC "Eximbank" SA
Persoană de contact:
Rotari Lidia
Număr de contact:
+373 22 301 121
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 2 ani
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare tehnice
  • Experiență minim 2-3 ani în domeniul respectiv
  • Limba engleză - nivel intermediar
  • Cunoștințe în domeniul bazelor de date, în special cu tehnologiile: Oracle, SQL, MS SQL, RMAN, DR (Data Guard)
  • Cunoașterea produselor Oracle WebLogic, Forms&Reports etc.
  • Cunoașterea sistemelor de operare Linux, Windows
  • Capacitatea de înțelegere și actualizare a documentațiilor tehnice
  • Abilități de comunicare și de lucru în echipă

Responsabilități:

  • Administrarea bazelor de date pentru sistemele existente
  • Monitorizarea și asigurarea mentenanței acestora
  • Asigurarea disponibilității și integrității datelor
  • Oferirea asistenței tehnice și comunicarea cu serviciile operaționale
  • Efectuarea back-up-urilor, alertelor tehnice și acceselor interne

Beneficii:

  • Salariu competitiv și tichete de masă
  • Formări și teambuilding-uri
  • Echipă dinamică și profesionistă
  • Diversitate în activități, lipsa rutinei
  • Oportunități de dezvoltare profesională, perspective de creștere

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul accesând butonul Trimite CV.

Trimite CV
Jivy Group banner sub job

Poziții vacante similare

cursuri de engleza