Oferte de muncă fierbinți

Publicat 14 Septembrie 2019

Agronom - șef la o companie agricolă din r-n Anenii Noi @ Orhei-Vit

Compania:
Orhei-Vit  VIP
Oraș:
Anenii Noi
Tipul locului de muncă:
Full-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 5 ani
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Compania „Orhei – Vit” SRL

anunţă concurs în vederea suplinirii funcţiei de

 Agronom - șef la o companie agricolă din r-n Anenii Noi

Responsabilităţile principale:

  • Organizarea cultivării și creșterii viței de vie, livezilor și altor produse agricole (800 ha);
  • Coordonarea, planificarea, înstruirea și administrarea activitaților de creștere, prelucrare a viței de vie ca ulterior aceasta să fie un produs de calitate, precum și livezilor de mere, prune, piersici ș.a.;
  • Supravegherea și răspundea de utilizarea materialelor (îngrășăminte, produse de protecție a plantelor și combustibil), financiare și umane necesare în desfășurarea activității a companiei;
  • Planifică și gestionează necesarul de personal, timpul necesar a lucrărilor specifice ale tehnologiei de cultivare, de culegere etc.

Studii, competenţe, abilităţi:

  • Experiență în agronomie, preferabil viticultură de peste 5 ani;
  • Să posede cunoștințe temeinice în domeniul gestiunii sistemului organizatoric în agricultură;
  • Studii Superioare: Agronomie;
  • Abilități de conducere a peste 100 de persoane;
  • Persoană activă, responsabilă, orientată spre rezultat;
  • Cunoștințe de PC avansate;
  • Cunoașterea limbilor: RO, RU - avansat; EN - intermediar (preferabil);
  • Permis de conducere de cat. B.

 Calităţi personale:

  • creativitate;
  • comunicabilitate;
  • spirit de iniţiativă;
  • încredere în sine;
  • capacitate sporită de muncă;
  • orientare către rezultate.

Oferim:

  • instruirea din partea companiei;
  • salariu competitiv şi motivant;
  • posibilitatea de dezvoltare personală şi profesională;
  • stil de conducere democratic;
  • amplasare geografică a locului de muncă în r-n Anenii Noi, s. Mereni, s.Creţoaia.

Selectarea candidaţilor este efectuată în temeiul CV cu fotografie, care se expediază accesând butonul Trimite CV.

La interviu vor fi invitaţi doar candidaţii selectaţi.

Trimite CV

Pe jobs.diez.md știi că ești în siguranță.

  • Companie verificată de echipa jobs.diez
  • Job verificat de echipa jobs.diez

Poziții vacante similare