Publicat 26 August 2020

Manager Achiziții @ InoxPlus

Compania:
InoxPlus
Persoană de contact:
Luminița
Număr de contact:
+373 79 809 888
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 2 ani
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Compania INOX PLUS este lider în comercializarea materiei prime și producerea confecțiilor metalice, cu o experiență de peste 8 ani în acest domeniu. Ne-am dezvoltat datorită oamenilor dedicați care sunt direct implicați în procesul de producție, vânzări și administrativ.

Despre noi: https://youtu.be/wRZOfJRx8O8
Vezi site-ul companiei: www.inoxplus.md
Facebook: https://ru-ru.facebook.com/inoxplus.md/

Beneficii:

  • Pachet social complet;
  • Salariu stabil și motivant;
  • Venituri corelate cu realizările;
  • Creștere profesională;
  • Neapărat ceai și cafea!
  • Ne aflăm pe str. Petricani 17/3.

 Cerințe:

  • Studii superioare;
  • Experiență în domeniu min. 2 ani;
  • Cunoștințe avansate de operare PC (aplicația 1C) și tehnici de birou;
  • Cunoașterea l. Române, l. Rusă, l. Engleză;
  • Excelente abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Capacități manageriale;

 Responsabilități:

  • Efectuarea comenzilor conform planului zilnic, cu o analiză a stocurilor la ziua cerută în programa 1C;
  • Verificarea opțiunii programului 1C ”Comanda achiziții”, stabilirea comenzilor prioritare și efectuarea lor, întocmește și urmărește comenzile de aprovizionare;
  • Căutarea noilor furnizori prin diferite metode;
  • Organizarea eficientă a transportului către furnizori;
  • Realizarea unei analize detaliate a pieței;
  • În cazul apariției unui retur de marfă din anumite motive, este necesară coordonarea acestuia până la semnarea facturii de retur și livrarea mărfii pînă la depozitul furnizorului;
  • Negociază cu furnizorii prețurile de achiziții;
  • Efectuarea analizei lunare/ semestriale a pieței pe grupe de produse;
  • Studiază și caută produsele noi, pe care le solicită clientul și recomandă alegerea produselor;
  • Negociază cu producătorul și/sau furnizorul contractul de colaborare și îl transmite Specialistului Relații Internaționale.
  • Responsabil de elaborarea planului lunar și anual de producție;

 Doar candidații selectați vor fi contactați pentru a fi invitați la interviu.

 Dacă dorești un job stabil și interesant, așteptăm să ne trimiteți CV-ul dvs. marcat în rubrică „Manager achiziții” accesând butonul Trimite CV.

Trimite CV
Best4uinternational

Poziții vacante similare

cursuri de engleza