Publicat 13 Martie 2020

Jurist @ Grawe Carat Asigurari

Compania:
I.M.C.A Grawe Carat Asigurari SA
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time

Descrierea poziției vacante

Cerinţe:

  • Studii superioare;
  • Cunoştinţe de bază în domeniul asigurărilor sunt binevenite;
  • Cunoașterea limbilor rusă, română (fluent) și engleză (cel puțin intermediar) este obligatorie (limba germană va constitui un avantaj);
  • Cunoaşterea avansată a calculatorului (Microsoft Office ş.a, Excel - obligatoriu) şi capacitatea de a însuşi programe noi;
  • Posedarea permis de conducere categoria B - obligatoriu;
  • Abilităţi organizatorice;
  • Capacitate de analiză şi sinteză;
  • Capacităţi de negocieri;
  • Persoană sociabilă, atitudine pozitivă şi pro-activă, spirit de echipă;

Responsabilităţi principale:

  • Cunoașterea și aplicarea legislației din domeniul asigurărilor;
  • Înaintarea reclamațiilor;
  • Pregătirea și înaintarea cererilor de chemare în judecată;
  • Reprezentarea în instanțe de judecată;
  • Supravegherea procedurilor de executare.

Oferim:

  • Program deplin de lucru;
  • Mediu de lucru modern, plăcut şi motivant, în cadrul unei companii internaționale;
  • Pachet de compensare atractiv;
  • Oficiul în centrul orașului;
  • Colectiv prietenos;
  • Posibilităţi de promovare;
  • Participarea la Training-uri.

Vă rugăm să trimiteţi CV însoţit de o fotografie recentă şi scrisoare de intenţie, în romană, accesând butonul Trimite CV.
P.S. Vă rugăm ca în Tema din Email sa indicaţi CV pentru funcţia de Jurist.

Trimite CV
Jivy Group banner sub job

Poziții vacante similare

cursuri de engleza