Oferte de muncă fierbinți

Publicat 15 Septembrie 2019

Contabil-Șef @ LeaderHR

Compania:
LeaderHR  VIP
Persoană de contact:
Olesea Ursu
Număr de contact:
068384333
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 2 ani
Studii:
superioare
Beneficii:

Descrierea poziției vacante

Suntem în căutare de un contabil-șef în domeniu ONG, pentru gestionarea tranzacțiilor financiare, efectuarea plăților și înregistrarea cheltuielilor organizației cu care colaboram. Auditul documentelor, raportare la donatori, crearea procedurilor de domeniu și evidența contabilă a cheltuielilor vor fi responsabilitățile de bază. Experiență în gestionarea contabilității in ONG-uri este obligatorie!!!

Despre tine

  • Responsabilitate
  • Receptivitate
  • Flexibilitate
  • Spirit organizatoric
  • Corectitudine
  • Echilibru emoțional
  • Pasiune in ceea ce face

Cunoștințe

  1. Cunoștințe temeinice în ce privește sistemul organizatoric și financiar-contabil
  2. Cunoștințe solide a legislației în vigoare privind domeniul financiar-contabil
  3. O bună cunoaștere a sistemelor de evidență contabilă
  4. MS Office (Excel la nivel avansat, Word la nivel mediu)
  5. Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj

Atribuții de serviciu

  • Consemnează corect, la timp și în documente justificative, toate operațiunile contabile, care afectează patrimonial organizația
  • Întocmește si verifică rapoartele financiar-contabile
  • Asigură evidența contabilă a cheltuielilor, monitorizează și procesează datele în toate sistemele contabile de operare ale organizației
  • Asigură și răspunde de îndeplinirea la termen a obligațiilor organizatiei față de bugetul statului și terți, în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare
  • Stabilește forma corectă a documentelor care se întocmesc și răspunde de circuitul lor în cadrul organizației
  • Elaborează rapoarte specifice pe baza indicatorilor de performanță stabiliți de management
  • Efectuează reconcilierea datelor
  • Efectuează analiza financiar contabilă si modelare financiară aferentă produselor si serviciilor prestate de către organizație clienților
  • Participă la elaborarea procedurilor de lucru privind domeniul financiar sau contabil și se asigură de respectarea acestora de către personalul companiei

Beneficii

  • Pachet salarial atractiv
  • Program de lucru de luni până vineri, de la 09:00 până la 18:00
  • Lucru într-un mediu intelectual, dinamic și motivant
  • Oportunitatea dezvoltarii unei cariere într-un mediu profesional

Aplică la acest job urmând linkul următor: aici

Succese!

Trimite CV

Pe jobs.diez.md știi că ești în siguranță.

  • Companie verificată de echipa jobs.diez
  • Job verificat de echipa jobs.diez

Poziții vacante similare