Publicat 05 August 2020

Tehnolog în vinificație @ Corten Vin

15000 lei

Compania:
Corten Vin
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Contract
Cerințe:
Experiența de muncă de la 2 ani
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Dacă ești interesat să îți construiești o carieră de succes într-o companie cu renume internațional și să devii parte a unei echipe dinamice și profesioniste, te invităm să aplici!

Responsabilitățile principale vor include, dar nu se vor limita la:

  • Coordonarea și participarea la activitățile de prelucrare a strugurilor, de producere, condiționare, stabilizare și îmbuteliere a vinurilor;
  • Exercitarea controlului tehnic în toate fazele de producere a vinurilor;
  • Supravegherea fluxului tehnologic și controlul calității produsului pe întreg fluxul tehnologic;
  • Respectarea practicilor și tratamentelor oenologice admise în producția de vinuri;
  • Efectuarea controlului analitic al vinurilor și degustarea;
  • Efectuarea corectă a analizelor chimico-fizice și biologice ale vinului;
  • Intervenirea în procesele biochimice ale fermentației, astfel încât să garanteze calitatea produsului final etc;

 Educație și experiență:

  • Experiență în poziție similară;
  • Cunoștințe de automatizare, tehnice, mecanice și de utilizare a echipamentelor folosite în vinificație;
  • Flexibiliatea programului de lucru în timpul campaniei de recoltă și a anumitor faze particulare în procesul de prelucrare a vinului;
  • Foarte bune abilități de organizare și planificare;
  • Fluență în limbile română și rusă;
  • Responsabilitate și autoorganizare;
  • Studii tehnice de specialitate;

 Oferim:

  • Posibilități de instruire și dezvoltare profesională;
  • Motivare competitivă;
  • Cazare și alimentație din contul companiei;
  • Oportunități reale de promovare;
  • Mediu de lucru dinamic;

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus, expediază CV-ul accesând butonul Trimite CV.

Trimite CV
Jivy Group banner sub job

Poziții vacante similare

cursuri de engleza