Oferte de muncă fierbinți

Publicat 17 Octombrie 2019

Web Designer / Programator @ Întreprinderea de Stat „MOLDDATA”

Compania:
MOLDDATA  VIP
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 1 an
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Scopul general al postului: titularul postului va efectua lucrări de dezvoltare website-uri.
Studii: recomandabil studii superioare în domeniul IT.

Experiență: minim 1 an într-o poziție similară.

Responsabilități:

  • Va  efectua lucrări de dezvoltare website-uri, aplicații web online, etc;
  • Va asigura mentenanța website-urilor, propune soluții de dezvoltare a website-urilor şi a aplicațiilor web existente și noi;
  • Va concepe și realiza graphic design pe web/print și social media pentru campanii de marketing a serviciilor oferite de companie.

Cerințe:

  • Să prezinte portofoliul de lucrări realizate (reprezintă un avantaj);
  • Cunoștințe medii HTML și CSS;
  • Cunoștințe medii PHP și MYSQL;
  • Cunoștințe medii SEO/SEM și promovare online;
  • Cunoștințe medii DNS, FTP, HTTP;
  • Experiență în WordPress și platforme e-commerce;
  • Cunoașterea Photoshop la nivel mediu;
  • Cunoașterea CorelDraw, Ilustrator la nivel mediu;
  • Cunoștințe în domeniul proiectării (modelării) site-urilor web, sistemelor informatice și a bazelor de date.

Abilități:

  • Organizare, seriozitate, atenție la detalii;
  • Simt artistic, noțiuni de compoziție, cromatica și echilibru;
  • Originalitate și imaginație;
  • Abilitați bune de comunicare și de lucru în echipă;
  • Dornic(ă) să te dezvolți profesional.

Beneficii:

  • Salariu competitiv;
  • Pachet social;
  • Orar: luni - vineri, 8.30 - 17.00, posibilitate de part-time.

Contact: Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul accesând butonul Trimite CV, cu indicarea funcției vizate. Doar persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu. Tel: 022 78 27 36.

Trimite CV

Pe jobs.diez.md știi că ești în siguranță.

  • Companie verificată de echipa jobs.diez
  • Job verificat de echipa jobs.diez

Poziții vacante similare