Specialist Departamentul Logistică @ „Grafit Holding”

Ofertă de muncă fierbinte
Compania:
Grafit Holding  VIP
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Cunoașterea limbii engleze, cunoașterea limbii germane va constitui un avantaj;
  • Cunoștințe operare PC;
  • Responsabil, atent la detalii;

Responsabilități de bază:

  • Organizarea și gestionarea proceselor de expediție internațională;
  • Optimizarea permanentă a costurilor legate de expedieri;
  • Negocierea rațelelor cele mai avantajoase de transportare a mărfii;
  • Menţinerea unei legături strinse cu prestatorii de transport, filialele (termene de livrare, cantitati, rute de transport);
  • Urmarirea comezilor, verificarea statuturilor, actualizarea informației în sistema;
  • Verificarea corectitudinii documentelor de insoțire a mărfii (scrisoarea de trăsură, CMR, declarații vamale, etc.)

Se oferă:

  • Salariu avantajos și prânzuri achitate;
  • Pregătire profesională, suport continuu;
  • Mediu de lucru bine organizat;
  • Oficiu în centrul orașului.

Vă rugăm să expediați CV pe adresa de email cv-dz@grafit.md

Trimite CV

Pe jobs.diez.md știi că ești în siguranță.

  • Companie verificată de echipa jobs.diez
  • Job verificat de echipa jobs.diez

Poziții vacante similare