Publicat 21 Mai 2020

Consilier Educațional @ ,,We Learn Globally”

2500 lei

Compania:
We Learn Globally
Persoană de contact:
Apostescu Antonio
Număr de contact:
0759676053
Oraș:
București
Tipul locului de muncă:
Full-time
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Candidatul ideal

Dacă ai:

  • Atitudine pozitivă, dorință să înveți, să te dezvolți personal și profesional;
  • Energie;
  • Aptitudini manageriale și de lucru în echipă;
  • Nivel mediu al limbii engleze;
  • Sau abilități de comunicare și consideri că poți recruta potențiali studenți, scrie-ne acum!

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Vei susține prezentări în diferite licee sau instituții de învățământ din România. Rolul tău va fi să maximizezi numărul de persoane interesate să descopere beneficiile studiului în străinătate.
  • Vei colecta detaliile persoanelor interesate în timpul prezentărilor.
  • Vei participa la traininguri pentru a afla informațiile necesare.
  • Utilizarea vânzărilor, a dezvoltării afacerilor, a tehnicilor de marketing și a rețelelor pentru a atrage afaceri de la companiile client;
  • Vizitarea clienților pentru a construi și a dezvolta relații pozitive cu aceștia.
  • Publicarea posturilor vacante prin redactarea și plasarea anunțurilor într-o serie de mijloace media, cum ar fi ziare, site-uri web și reviste.
  • Folosirea diferitelor canale (ex. social media) pentru a atrage candidați și pentru a construi relații.
  • Primirea și revizuirea aplicațiilor, gestionarea interviurilor și testelor.
  • Ajutare în analiza CV-urilor și a corespondenței pentru transmiterea către clienți a solicitanților potriviți.
  • Organizarea de interviuri pentru candidați.
  • Informarea candidaților cu privire la rezultatele interviurilor.

Descrierea companiei

Cine suntem?

We Learn Globally este o agenție de recrutare ce oferă tinerilor români informații și consiliere pentru admiterea la instituții de învățământ superior din Marea Britanie și Canada. Recrutăm colaboratori cu care să lucrăm part-time sau full-time pentru a susține prezentări despre oportunitățile de studiu în străinătate.

Trimite CV
Jivy Group banner sub job

Poziții vacante similare

cursuri de engleza