Oferte de muncă fierbinți

Publicat 21 Aprilie 2019

Inginer sudare Fibră Optică la ,,StarNet S.R.L.”

Compania:
StarNet Soluții  VIP
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Obiectivul postului:
Asigură modernizarea și dezvoltarea rețelei de Fibră Optică.

Responsabilități:
• Realizează operațiunile necesare instalării și întreținerii rețelei de fibră optică: sudura, jonctare cabluri fibră optică;
• Verifică preventiv parametrii optimi de funcționare prin activități specifice de control, măsurare și diagnosticare a funcționării rețelei, inclusiv testează buna funcționare a instrumentelor, efectuază mentenanța acestora respectând normele de utlizare;
• Testarea și depanarea fibrelor;
• Crează rapoarte de testare și generează documentații de proiectare, inclusiv diagrame optice, scheme de sudare, desene și specificații ale componentelor optice.

Cerințe:
• Studii superioare în telecomunicații;
• Experiență în domeniul telecomunicațiilor ;
• Cunoștințe de operare PC (MS Office, Excell etc.), cât și abiliatea de a învăța programe noi;
• Cunoașterea schemelor de sudare fibră optică (citire și elaborarea lor);
• Cunoștințe de bază în reţelistică, sau legate de routere, switch-uri, calculatoare;
• Cunoașterea standartelor de sudare a fibrei optice, aparatelor optice de sudare și măsurare, optoelectronică;
• Tehnologiile PON, FTTx;
• Permis de conducere.

Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști, training-uri de specialitate și un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane pe adresa [Trimite CV], cu specificarea postului – Inginer Sudare Fibră Optică.

Doar persoanele selectate vor fi contactate în vederea unui interviu.

Trimite CV
Vatimedia banner

Poziții vacante similare