ru
Oferte de muncă fierbinți

Publicat 20 Februarie 2019

Sudor Fibră Optică la ,,StarNet S.R.L”

Compania:
StarNet Soluții  VIP
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Responsabilități:

  • Realizează operațiunile necesare construcției rețelelor de fibră optică: sudare cabluri optice, instalare echipamente optice specifice cu respectarea proiectelor tehnice și a instrucțiunilor de montare;
  • Asigură operațiunile necesare modernizării rețelelor de fibră optică, conform proiectelor tehnice;
  • Responsabil de întreținerea rețelelei de fibră optică; verifică preventiv parametrii optimi de funcționare prin activități specifice de control, măsurare și diagnosticare a funcționării rețelei;
  • Execută și actualizează planurile de dezvoltare ale rețelei de fibră optică;
  • Asigură suport pentru dezvoltarea normală a rețelei de distribuție fibră optică pentru servicii de date/Internet B2B (Rețele Optice Dedicate).
Cerințe:
  • Cunoașterea structurii generale a unei rețele de transport date;
  • Cunoașterea tehnologiilor PON, FTTx;
  • Cunoașterea principiilor de bază ale optoelectronicii, aparatelor optice de sudare și măsurare;
  • Cunoaștințe în citirea schemelor optice de sudare;
  • Permis de conducere cat.B.
Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști, training-uri de specialitate și un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane pe adresa [Trimite CV] , cu specificarea postului – Sudor fibră optică.

Doar persoanele selectate vor fi contactate în vederea unui interviu.
Trimite CV
Vatimedia banner

Poziții vacante similare