ru
Oferte de muncă fierbinți

Publicat 20 Februarie 2019

Specialist în Finanțe/Contabilitate la ,,Hiresource”

Compania:
Hiresource
Persoană de contact:
Nadejda
Număr de contact:
+37367390988
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 3 ani
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Cunoașterea limbii engleze și/sau franceze la nivel avansat;
  • Studii superioare în domeniul finanțelor și/sau contabilității;
  • Cunoașterea MS Office (în special Excel), ERP va constitui un avantaj;
  • Proactivitate în monitorizarea legislației și regulamentelor pentru efectuarea actualizărilor necesare;
  • Bune abilități matematico-analitice;
  • Atenție la detalii;
  • Capacitate de organizare eficientă;
  • Capacități optime de comunicare cu clienții;
  • De dorit experiență în domeniu de minim 3 ani.

Condiții de muncă:

  • Angajare oficială;
  • Salariu stabil + bonus;
  • Posibilitate de creștere profesională într-un mediu de conlucrare internațional;
  • Oficiu în centrul orașului (Atrium).

Responsabilități:

  • Urmărește ca profilurile juridice ale clienților să corespundă cerințelor legale ale jurisdicțiilor aplicabile în materie de administrare;
  • Documentează toate tranzacțiile în perioadele corespunzătoare (întroducerea datelor ERP), asigurînd în același timp menținerea în siguranță a documentelor originale necesare;
  • Reconcilierea conturilor bancare și a altor registre cu declarațiile și documentele justificative;
  • Menține registrele datoriilor la cont și pregătește plățile în funcție de disponibilitatea fluxului de numerar;
  • Gestionează registrele conturilor de creanțe și contactează părțile interesate în mod corespunzător, în baza tranzacțiilor realizate și a activităților restante (nerealizate);
  • Menține actualizate registrele și portalurile mandatate de guvern în sprijinul raportării entității juridice;
  • Urmărește tranzacțiile numerarului și pune în aplicare controlul necesar;
  • Gestionează intrările în conturi, tranzacțiile, retratările etc;
  • Pregătește rapoartele activității Managementului general în formatele necesare tuturor părților interesate;
  • Menține registrele contabile și comunicările cu părțile interesate, în conformitate cu cerințele și politicile interne ale companiei.
Trimite CV
Vatimedia banner

Poziții vacante similare