Publicat 19 Septembrie 2019

Economist de producţie la ,,Orhei-Vit”

Compania:
Orhei-Vit  VIP
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 2 ani
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Compania „Orhei – Vit” SRL

anunţă concurs în vederea suplinirii funcţiei de

 Economist de producţie

Responsabilităţile principale:

  • calcularea costurilor de fabricare a produselor;
  • normarea şi calcularea costului forţei de muncă;
  • elaborarea schemei timpului de muncă;
  • planificarea principalelor parametric de producţie ale întreprinderii;
  • analiza activităţilor de producţie şi de afaceri ale întreprinderii.

Studii, competenţe, abilităţi:

  • studii economice superioare (finanțe, contabilitate etc.);
  • media punctului universitar pentru subiecte legate de matematică (matematică economică, modelare economică, statistică, microeconomie, macroeconomie etc.) - nu mai puţin de 8;
  • scorul mediu al diplomei - nu mai puţin de 8,5;
  • cunoaşterea lucrului la programe de calculator, 1C (constituie un avantaj);
  • experiență profesională: 2 ani în funcția de economist / analist;
  • cunoaşterea limbilor română, rusă, engleză (constituie avantaj).

Calităţi personale:

  • dorinţa de a învăţa şi a dezvolta abilităţi profesionale;
  • minte analitică;
  • comunicabilitate;
  • spirit de iniţiativă;
  • încredere în sine;
  • capacitate sporită de muncă;
  • orientare către rezultate.

Oferim:

  • instruirea din partea companiei;
  • salariu competitiv şi motivant;
  • posibilitatea de dezvoltare personală şi profesională;
  • stil de conducere democratic;
  • amplasare geografică a locului de muncă în mun.Chişinău.

Selectarea candidaţilor este efectuată în temeiul CV cu fotografie, care se expediază la poşta electronică: [Trimite CV]

La interviu vor fi invitaţi doar candidaţii selectaţi.

Trimite CV

Pe jobs.diez.md știi că ești în siguranță.

  • Companie verificată de echipa jobs.diez
  • Job verificat de echipa jobs.diez
Cariera on online

Poziții vacante similare