Publicat 14 Februarie 2019

Inspector credite la „Prime Capital”

Compania:
Prime Capital
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Studii:
superioare
Beneficii:

Descrierea poziției vacante

Inspector credite

Compania financiară cu capital străin Prime Capital SRL, specializată în oferirea împrumuturilor ipotecare şi pentru afaceri, anunta concurs pentru suplinirea postului vacant de Inspector credite ipotecare.

Misiune post: Promovarea și vanzarea produselor creditare oferite de catre Companie.

 Benificii care le ofera compania:

  •  Remunerare competitiva limitata doar de propria performanta, care consta din partea fixa si variabila, in dependenta de rezultatele obtinute;
  • Extinderea cunostintelor prin o varietate de cursuri la care poti participa si avansa in cariera;
  • Punem la dispozitie un portal de Intranet une poti gasi usor informatii de specialitate;
  • Pentru ca avem grija de relatiele interpersonale vei participa la diferite trening-uri si team building-uri organizate de catre Companie:
  • Mediu de lucru amiabil unde persoanele cu initiativa sunt încurajate şi promovate;
  • Alte benificii, dupa caz.

 Responsabilităţi:

  • Promovarea si vanzarea produselor creditare ale Companiei;
  • Oferirea de consultanta in alegerea produsului potentialelor clienti si incadrarea in criteriile de eligibilitate a produsului ales;
  • Asistarea clientului de la depunerea cererii de credit si pana la finalizarea tranzactiei;
  • Pregatirea dosarelor pentru eliberarea imprumuturilor si prezentarea lor Comitetului de credite;
  • Monitorizarea permanenta a portofoliului de credite.

Cerinţe faţă de candidat:

  •  Studii superioare profil economic;
  • Atitudine pozitiva, entuziasm si motivatie, spirit de echipa;
  • Abilitati de negociere, initiativa si putere de convingere;
  • Abilitati foarte bune de comunicare si interrelationare, orientare catre client;
  • Spirit proactiv si analitic, persoana organizata;
  • Experienţă profesională in domeniul financiarar sau in domenii conexe (constituie un avantaj);
  • Abilităţi de operare PC, (1 C constituie un avantaj);
  • Cunoasterea limbilor romana si rusa (engleza constituie un avantaj);
  • Perseverenta in atingerea si depasirea obiectivelor lunare.

Persoanele interesate sunt invitate sa expedieze CV-ul insotit de o fotografie la adresa de e-mail: [Trimite CV]

In tema scrisorii mentionati in mod obligatoriu denumirea postului pentru care candidati.

Vor fi contactate pentru interviu doar persoanele care au trecut etapa de selectie a CV-urilor.

Trimite CV
Vatimedia banner

Poziții vacante similare