Publicat 19 Aprilie 2019

Specialist în domeniul inspectării, controlului şi expertizei mărfurilor la „SGS (Moldova)”

Compania:
SGS (Moldova)
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time

Descrierea poziției vacante

Cerinţe față de candidat:

  • Studii superioare în agricultură, tehnologia produselor agroalimentare / industriale / domeniile controlului calităţii şi cantităţii mărfurilor / disciplini conexe (veterinare, biologice, chimice, etc.);
  • Experienţă de muncă în domeniile controlului calităţii și al cantităţii mărfurilor în industria agroalimentară va constitui un avantaj;
  • Activitatea trebuie să includă lucrul în domeniul inspectării, controlului şi expertizei mărfurilor, măsurări, mostrări, monitorizări, etc.;
  • Abilități de utilizare a MS Office;
  • Permis de conducere categoria „B” şi experienţă de conducere de minimum 2 ani;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă;
  • Cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj.

Responsabilități de bază:

  • Monitorizarea și inspectarea cantitativă și calitativă a mărfii, mostrare, sigilare, documentare și raportare;
  • Asigurarea efectuării inspecțiilor, prelevare a probelor și determinarea cantitativă a mărfurilor;
  • Menținerea ralațiilor cu reprezentanții clienților/agenților/expeditorilor/silozurilor în teren și laboratoare;
  • Perfectarea rapoartelor.

Oferta companiei:

  • Angajare oficială în conformitate cu prevederile Codului muncii al RM;
  • Program de lucru full time;
  • Salariu motivant, inclusiv și bonusuri de performanță;
  • Posibilitate de creștere profesională;
  • Loc de muncă modern în centrul orașului;
  • Pachet social complet;
  • Echipă tânără și dinamică.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul la adresa electronică: [Trimite CV]. Indicați în subiectul mesajului „Specialist în domeniul inspectării, controlului şi expertizei mărfurilor // diez.md”. Dă-ne un LIKE pentru a fi la curent cu cele mai noi joburi.

Trimite CV

Poziții vacante similare