Publicat 19 Octombrie 2019

Director Marketing la „Niagara Fitness Club”

Compania:
Niagara Fitness Club
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 2 ani
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Competențe:

  • Studii Superioare.
  • Stagiu de muncă cel puțin 2 ani cu funcție administrativă.
  • Cunoștințe temeinice de limba română și rusă, opțional engleză
    Cercetări de marketing, analiza pieței și a concurenței, sistematizarea rezultatelor cercetărilor de marketing.
  • Analiza cotei de piață pe fiece produs / serviciu în parte, oferirea previziunilor și interpretarea datelor de piață.
  • Crearea planului de marketing strategic în baza obiectivelor financiare, gestionarea bugetelor, programarea cheltuielilor, planificare financiară, adaptare în baza variațiilor pieței, identificarea alternativelor.
  • Identificarea scopurilor pe termen scurt și termen lung, prioritozarea activităților de marketing
  • Definitivarea canalelor și metodelor de promovare în baza scopurilor și rezultatelor scontate
  • Evaluarea activităților de marketing: 1. pe rețelele de socializare (SMM), 2. lead generare pe diverse platforme, 3. video / foto content marketing, 4. event marketing, 5. brand marketing
  • Împachetare și merchandising - coceperea materialelor vizuale potrivit scopurilor.
  • Brand management, activități de poziționare și promovare a valorilor companiei.
  • Crearea planului de evenimente în baza scopurilor: poziționare, loializare
  • Analiză statistică - lucrul cu analitice online, crearea rapoartelor rezultative în urma activităților de marketing.
  • Menținerea relațiilor cu clienții, lucrul în CRM. Negocieri cu partenerii, identificarea partenerilor cheie, stabilirea relațiilor, cross marketing
  • Sistematizarea proceselor și gestionarea proceselor operaționale în echipă și outsource, urmărirea rezultatelor

Candidatul ideal:

  • împărtășă valorile companiei.
  • Plin de energie și viață.
  • Iubește ceea ce face și depunde suflet în procesul de lucru.
  • Proactiv și motivat.
  • Are capacitatea de a motiva echipa și de a crea un mediu de creștere.
  • Este perfecționist și permanent în căutarea noilor provocări.
  • Sistemic și perseverent în procesul de lucru.

Responsabilități:

  • Acumulează și furnizează informații cu privire la planul de acțiuni, pentru deliberări în cadrul meetingului de marketing.
  • Recomandă opțiuni și direcții de acțiune.
  • Elaborează directivele de punere în aplicare.
  • Obține cota de piață dezvoltând planuri de marketing și programe pentru fiecare produs, serviciu în parte, direcționarea suportului promoțional.
  • Menține relațiile cu clienții prin organizarea si dezvoltarea de programelor și evenimentelor specifice.
  • Determină prezența companiei la convenții, întâlniri anuale, asociații profesionale și seminare.
  • Influentează produsele prezente și viitoare prin stabilirea și evaluarea tendințelor actuale și viitoare ale pieței.
  • Dezvoltă noi utilizări pentru produsele existente prin analizarea statisticilor privind dezvoltarea pieței.
  • Lucrul cu baza de date existență. Întreprinde acțiuni de creștere a bazei, planifică ciclul de atingeri.
  • Completează cerințele operaționale ale departamentului de marketing prin planificarea și repartizarea angajaților.
  • Menține echipa de marketing prin recrutare, selectare, orientare și instruire.
  • Dezvoltă echipa de marketing oferind informații, oportunități educaționale și oportunități de creștere experimentală.
  • Menține cunoștințele profesionale și tehnice personale.
  • Contribuie la efortul de echipă prin realizarea rezultatelor aferente, după cum este necesar.

Beneficii:

  • Mediu de creștere profesională, echipă tînără și ambițioasă
  • Lucrul în cel mai mare fitness club din țară
  • Acces nelimitat în toate zonele clubului - săli de antrenamente, SPA, tenis, precum și Rai Project - piscina de vară
  • Instruire și traininguri în domeniu. Conferințe internaționale.
  • Salariu motivant
  • Pachet social deplin

Persoanele interesate rugăm să transmită CV-urile cu fotografia inclusă, la adresa de e-mail [Trimite CV]  cu menţionarea postului vacant.

Trimite CV
proimobil

Poziții vacante similare