Publicat 10 Octombrie 2019

Manager transport internațional de mărfuri la „B&B Logistics”

10000 lei

Compania:
B&B LOGISTICS
Persoană de contact:
Vitalie Besliu-Basoc
Număr de contact:
+37362111603
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time, Part-time, Contract
Studii:
medii de specialitate

Descrierea poziției vacante

Candidatul ideal:

  • Studii medii sau superioare finalizate sau în curs de finalizare (de preferat tehnice sau economice), cu disponibilitate pentru un job full time;
  • cunoștințe de limbă română și rusă de nivel avansat cunoștințe de limbă engleză va fi un avantaj;
  • Cunoștințe operare PC, Office, navigare internet;
  • Dorință și plăcere de a munci;
  • Maturitate, responsabilitate și conștiinciozitate.

Descrierea jobului:

  • Prospectarea oportunităților de transport (contactare clienți actuali, parteneri, potențiali clienți) în vederea stabilirii de relații comerciale;
  • Planificarea transporturilor (curse, grupaje);
  • Preluarea cererilor de ofertă de la clienți și ofertarea promptă a transporturilor solicitate (cu alegerea corectă a mijloacelor de transport adecvate și a costurilor optime de la cărăușii agreați);
  • Negocierea contractelor de transport internațional de mărfuri;
  • Coordonarea mașinilor către încărcare și descărcare, precum și stabilirea celor mai eficiente rute de transport;
  • Coordonarea transporturilor contractate de la momentul preluării mărfurilor până în momentul descărcării și soluționarea tuturor problemelor apărute pe parcursul desfășurării unui contract de transport;
  • Menținerea relației contractuale cu clienții aflați în portofoliu, până la momentul încasării obligațiilor financiare privind transporturile efectuate;
  • Întocmire rapoarte de activitate și atingere indicatori de perfomanță.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV la  [Trimite CV]

Telefon: +37362111603

Trimite CV
proimobil

Poziții vacante similare