Publicat 07 Octombrie 2019

Inginer service și reparație cazane la „Piroterm”

Compania:
Piroterm
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 2 ani
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Responsabilităţi:

  • Diagnosticarea, reglarea, reparație și deservire tehnică cazanelor pe gaz/motorină și echipamentelor termo (Viessmann, Buderus, De Dietrich, Wolf, Vaillant, Protherm, Baxi, Beretta, Ferroli, Thermona, ACV, Ariston,Chaffoteaux, Airfel s.a.);
  • Efectuarea lucrărilor de punere în funcțiune a utilajelor;
  • Lucrări de reparație a cazanelor, a automatizărilor;
  • Reglarea arzătoarelor pe gaz/motorină/mixte după parametri de ardere;
  • Cunoștințe în alegerea pieselor de schimb, precum și în interpretarea proiectelor și desenelor tehnice;
  • Pregătirea documentației necesare: acte de predare-primire, de constatate, cereri pentru piese de schimb necesare;
  • Evidența lucrărilor îndeplinite;
  • Consultarea clienților pe întrebări tehnice;

Cerințe:·

  • Abilități de gândire tehnică;
  • Capacitatea de diagnosticare și remediere a problemelor în cazane și alte echipamente termo;
  • Cunoașterea cazanelor de uz casnic și industriale;
  • Cunoașterea bazelor termomecanicii, hidraulice și schemelor principiale a cazangeriilor;
  • Capacitatea de a lucra cu documentația tehnică și schemele electrice;
  • Deprinderi de a lucra cu multimetru și analizor de gaze arse;
  • 2 ani experiență în deservirea tehnică a cazanelor;
  • Atingerea rezultatului final și dorință de lucra în afară orelor de lucru;
  • Atutudine responsabilă față de lucru, clienți și colegi, precum și dorință de a învață lucruri noi;
  • Permis de conducere cât. "B";
  • Autoturism propriu prezintă un avantaj.

Noi oferim:

  • Lucru într-un colectiv de profesioniști, într-o companie stabilă, lider în domeniu (fondată în anul 2000);
  • Inginer service cîștiga nu mai puțin de 10 000 lei pe luna;
  • Angajare oficială, pachet social complet, asigurare medicală;
  • Se achită combustibilul și amortizarea autoturismului (în cazul cînd se folosește de transport propriu);
  • Instrumente de lucru și aparate de măsurare;
  • Salopete de firmă;
  • Școlarizare la sediile producătorilor din străinătate și Moldova;
  • Posibilități de dezvoltare personală și profesională
  • Birou confortabil în centrul Chișinăului;
  • Program de lucru: 5 zile pe săptămină;
  • Telefonie mobilă corporativă;
  • Suport material de ziua de naștere;
  • Atmosferă prietenoasă și respect reciproc.
  • În companie se promovează relația pe termen lung.

Persoanele interesate sunt invitate sa-si expedieze CV-ul pe e-mail: [Trimite CV]  până la 30 noiembrie 2017.

Indicaţi poziţia pentru care aplicaţi. Vor fi contactate doar persoanele selectate.

PERSPECTIVE ŞI SUCCES – PREZENTUL NOSTRU ŞI VIITORUL TĂU!

Trimite CV

Poziții vacante similare