Publicat 12 Octombrie 2019

Manager de vânzări IT la „RTS”

Compania:
RTS
Persoană de contact:
Victor
Număr de contact:
79101777
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Descrierea postului vacant:

  • cunoașterea produselor și serviciilor companiei;
  • crearea și dezvoltarea bazei de date a clienților;
  • prezentarea produselor și serviciilor companiei;
  • abilitatea de a relaționa cu clienții la nivel executiv;
  • completarea documentației corect pentru a putea activa noi contracte;
  • orientare catre obiective, focus pe excelență și satisfacția clienților.

Cerințe:

  • studii superioare finalizate;
  • cunostințe în domeniul tehnologiilor informaționale;
  • abilitatea de a comunica cu specialiști în domeniul IT;
  • experiență în vânzări B2B ;
  • orientare la rezultat;
  • cunostințe PC;
  • capacitate foarte bună de negociere și comunicare.

Responsabilități:

  • prezentarea și promovarea serviciilor și produselor ale companiei;
  • menținere și dezvoltare a relatiilor cu clientii;
  • identificarea si contactearea potentialilor clienti noi in vederea largirii portofoliului;
  • negocierea si urmarirea contractelor comerciale cu clientii;

Beneficii:

  • oficiu confortabil în centrul Chișinăului;
  • remunerație motivantă formată din salariu fix + % din vânzări;
  • posibilitate de a activa într-o companie mereu în creștere;
  • vânzarea produselor de top a companiilor renumite din lume
  • posibilități de dezvoltare personală și profesională;
  • activitate într-un colectiv tânăr și unit;
  • contract oficial de muncă și pachet social complet;
  • telefonie corporativă.

Grafic de muncă:

  • Luni - Vineri de la 9.00 pina la 18.00.
  • Deplasări peste hotare

Dacă ai încredere că abilitățile tale de vânzător, plus produsele și serviciile noastre pot schimba viața clienților noștri spre bine, atunci trimite CV-ul tău la [Trimite CV] după care te contactăm noi pentru a stabili o întâlnire.

Link site https://rts.md/blog/manager-de-vinzari.html

Trimite CV

Poziții vacante similare