Publicat 23 Septembrie 2019

Art Director la "GoodMedia"

Compania:
GoodMedia
Persoană de contact:
Alexandru Rusu
Număr de contact:
022 21 01 43
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 2 ani
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Prezentare generală a postului:
Un art director are rolul de a se ocupa de partea vizuală a unei campanii, a unei reclame, a unui produs video, etc., contribuind, prin talentul său, la crearea unei identități vizuale. El realizează legătura între ceea ce se spune și ceea ce se vede. Creativitatea este o calitate extrem de importantă, alături de originalitate, talent și simț estetic. El acționează împreună cu echipa sa, creând o imagine cât mai aproape de ceea ce își dorește publicul țintă. El trebuie să stăpânească foarte bine programele de grafică și să aibă cunoștințe de editare foto-video.

Cerințe pentru candidat:

Studii
Universitare Arte Plastice sau studii în domeniu, preferabil Master în Arte sau Economie.

Experiență
Cel puțin 5 ani în publicitate.

Software
Pachet Adobe CS (Ps, Ai, ID, Ae), un pachet 3D (Cinema sau 3DsMax etc.).

Limbi vorbite
Româna, Rusă, Engleză.

Responsabilități și calități:

  • Cu simțul răspunderii și de încredere;
  • Abilități artistice, de creație, de leadership, spontaneitate, comunicare,
  • informatice, de planificare și gestionare a timpului;
  • Sociabil, capabil să ghideze și să direcționeze o echipă din cel puțin 5 persoane;
  • Cunoaște procesul de producție Video, Print, publicitate Indoor/Outdoor etc;
  • Se implică activ în proiecte de creație, promovare, implementare, producție etc.;
  • Propune masuri de îmbunătățire a activității creative și implementează schimbările aprobate;
  • Știe să inspire și să fie capabil să găsească talentele din jurul său;
  • Știe în ce direcții să îndrume clienții, pentru o colaborare cât mai eficientă;
  • Știe transforme strategii de marketing în imagini, să estimeze timpul și bugetul;
  • Să prevadă întreg procesul de creație, de la concept până la produs final;
  • Disponibil să lucreze peste program.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa de e-mail [Trimite CV], cu mențiunea în subiectul mesajului „ Art Director // diez.md”.

Trimite CV
proimobil

Poziții vacante similare