Publicat 23 Septembrie 2019

Designer Grafic la „GoodMedia”

Compania:
GoodMedia
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time

Descrierea poziției vacante

Prezentare generală a postului:
Designerul creează concepte vizuale, desenând pe foaie sau cu ajutorul software de calculator, pentru a comunica idei care să inspire, să informeze sau să captiveze consumatorii. Ei dezvoltă conceptul general, schița și design-ul propriu-zis pentru reclame, broșuri, rapoarte corporative și producție publicitară.

Cerințe pentru candidat:

Studii

  • Universitare / Preferabil Arte Plastice sau Studii în domeniu.

Experiență

  • Cel puţin 2 ani în domeniu Publicitate / Edituri / Tipografii / Freelancing.

Software

  • Un pachet 3D / Adobe Illustrator - Photoshop - InDesign / CorelDraw Graphics Suite.

Limbi vorbite

  • Română, Rusă
  • Engleză (constituie un avantaj).

Responsabilități și calități:

  • Simțul răspunderii și de încredere;
  • Abilități analitice, artistice, de creație, comunicare, informatice, de planificare și gestionare a timpului, de lucru în echipă;
  • Cunoaște procesul de producție Video, Print, publicitate Indoor/Outdoor etc.;
  • Experiență în realizarea și pregătirea de machete grafice pentru tipografie (cunoștințe culori, materiale, tipuri de imprimări);
  • Abilitați de prelucrare a imaginilor foto, de corecție culoare, manipulare, decupare, adaptare la scara si pregătirea pentru tipar;
  • Elaborează concept în termeni de logo, materiale și producție publicitară și contribuie la creația de brand, imagine, identitate vizuală;
  • Propune măsuri de îmbunătățire a activității creative și implementează schimbările aprobate;
  • Propune soluții tehnice grafice pentru eventuale probleme grafice;
  • Se va specializa continuu in tehnici de operare, advertising și foto;
  • Disponibil să lucreze peste program.
  • Cunoștințe de web design reprezintă un avantaj.

Persoanele interesate vor expedia CV-ul la adresa de e-mail: [Trimite CV]
Tel.:(022) 21 01 43

www.goodmedia.md

Trimite CV
proimobil

Poziții vacante similare