Publicat 05 Iulie 2021

Bucătar șef

20000 lei

Compania:
Tesalia
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Studii:
medii de specialitate

Descrierea poziției vacante

Avem obiective importante și ca să le atingem vrem oamenii de calitate, pasionați de munca pe care o fac.

Căutăm colegi cu spirit inovator, atitudine pozitivă și conciliantă în relația cu clienții și colegii.

Ce oferim:

  • Mediu de lucru stimulant
  • Posibilitatea de a avansa
  • Masa asigurata
  • Contract full-time
  • Investim in tine pentru educare constanta in domeniul și in abilitațiile tale

Responsabilități:

  • Coordonează echipa din bucătărie
  • Respectă meniul existent și contribuie la îmbunătățirea lui, împreună cu managementul firmei,
  • Folosește numai materii prime de calitate,
  • Verifică fiecare preparat, din punct de vedere calitativ și cantitativ, înainte de preluarea acestora de către personalul de servire,
  • Respectă toate normele de igienă în cadrul tuturor activităților din bucătărie,
  • Verifică și recepționează mărfurile livrate de către furnizori, din punct de vedere calitativ și cantitativ,
  • Întocmește fișele de necesar marfă,
  • Răspunde de bună funcționare și utilizare a obiectelor care fac parte din inventarul bucătăriei,
  • Respectarea timpilor de execuție al tuturor preparatelor din meniu,
  • Menține standardele de păstrare și depozitare ale produselor alimentare și ale celor de curățenie, conform planului HACCP instituit în cadrul locației,
  • Responsabil de respectarea standardelor de calitate, siguranță și protecția muncii, conform normelor legislative în vigoare.

Experiență și salarii

Salariile oferite se stabilesc în dependență de experiență.  Salariul poate ajunge la 20.000 pentru bucătarul șef (lunar, întreg anul).

E-mail: anasionas@gmail.com

Trimite CV
Best4uinternational

Alte locuri de muncă de la aceasta companie

cursuri de engleza