Publicat 08 Aprilie 2021

Country Manager @ Bloomcoding

25000 lei

Compania:
Bloomcoding
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Contract
Beneficii:

Descrierea poziției vacante

Suntem o companie bazată în Olanda și la moment construim oficiu operațional în Chișinău, Moldova.

Creștem rapid și avem o viziune de a fi lideri în spațiul școlilor digitale de programare pentru copii din Europa. Suntem în căutare de talent ca să cucerim piața din România și Moldova. Căutăm un candidat care să devină Partener cu noi în business, având rolul central să dezvolte afacerea în regiunea România, Moldova.

Country Manager, ne va ajuta, în următorii 3 ani, să construim un oficiu operațional la Chișinău cu trei departamente funcționale în (Sales, Support și Operations), și o echipă largă de angajați full-time.

COMPETENȚE:

  • Foarte organizat și capabil să facă multi-tasking
  • Abilități excelente de comunicare
  • Antreprenorial și creativ. Capabil să dezvolte o afacere
  • Poate munci independent și autonom
  • Abilități de project management (experiență în Trello, Jira, sau alte tool-uri sunt un mare plus!)
  • Capabil să organizeze munca la distanță
  • Abilități de sales (1+ an experiență)
  • Vorbește perfect limba Română, și cunoaște Engleza, Franceza sau Germana

RESPONSABILITĂȚI GENERALE:

  • Responsabil pentru performanța vânzărilor, executarea strategiilor de vânzări, recrutarea și management-ul echipei de vânzări
  • Responsabil pentru deservirea de clienți, recrutarea și management-ul echipei de support
  • Coordonează cu operațiunile de recrutare, onboarding, monitorizare de performanță, și payroll a instructorilor
  • Coordonează cu operațiunile de administrare de zi cu zi a școlii (înscrieri, scheduling, contracte, invoicing și alte documentații)
  • Responsabil pentru dezvoltarea cheltuielilor operaționale, implementarea resurselor și responsabil pentru gestionarea financiară în cadrul bugetelor operaționale convenite
  • Identifică oportunități de parteneriate strategice și reprezintă Bloomcoding prin menținerea legăturii cu partenerii cheie (agenții media, universități, școli, etc.)
  • Contribuie la dezvoltarea portofoliului de produse alături de Product Team
  • Produce rapoarte (analize de performanță, piață, calitate, etc.)

OFERIM:

  • $1000-$1500 (bazat pe experiență)
  • Bonus din volumul de vânzări (potențial adițional de până la $500 pe lună)
  • Bursă pentru internet, sală de sport, cursuri online, cărți, conferințe, și wellness psihologic
  • Lucru cu clienți internaționali
  • Lucru într-o echipă globală

DESPRE NOI:

  • Bloomcoding este un early-stage startup și construiește o școală online globală, unde copiii învață să programeze.
  • Folosim tehnologii ca Realitatea Virtuală și Augmentată, pentru a reimagina educația digitală

Subiectul la email: Country Manager - CV (Nume/Prenume)

Trimite CV
Best4uinternational

Alte locuri de muncă de la aceasta companie

cursuri de engleza