Oferte de muncă fierbinți

Publicat 19 Aprilie 2021

Manager Export

Compania:
Viorica Cosmetic  VIP
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time

Descrierea poziției vacante

Responsabilități și sarcini:

  • Participa la elaborarea Strategiei de Export a întreprinderii;
  • Participa la elaborarea Politicii de Preț pentru Export;
  • Propune Politica de înregistrare a mărcilor comerciale ale întreprinderii la export;
  • Propune masuri de eficientizare a operatiunilor de export;
  • Asigura desfasurarea activitatii de export in conformitate cu legislatia de specialitate

Procesul de căutare Clienți

  • Identifică cele mai eficiente instrumente de căutare a noilor clienți;
  • Organizează și participă la Expoziții internaționale/ Forumuri/ Misiuni, etc;
  • Organizează și petrece acțiuni de prospectare a pieții, analizează concurenții și ofertele acestora.

Procesul de Gestionare Clienți

  • Elaborează și implementează Sistemul de lucru cu clienții noi și cei existenți;
  • Elaborează și negociază contractele de vînzare-cumpărare;
  • Urmărește îndeplinirea prevederilor contractuale de către client;
  • Prognozează/Planifică producerea pentru export. Procesul de Marketing
  • Coordonează acțiunile/campaniile de promovare cu clienții existenți;
  • Efectuează analiza vînzărilor sortimentale la export și înaintează propuneri de schimbări în Politica sortimentală.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare
  • Experiență 2-3 ani în calitate de manager export.
  • Permis de conducere categoria B, deținere automobil propriu reprezintă un avantaj.
  • Cunoașterea limbilor:
    • româna – la nivel mediu
    • rusa – la nivel avansat
    • engleza – la nivel avansat

Pentru a aplica la acest post te rugăm să trimiți CV-ul la adresa de e-mail aurelia.sadovei@viorica.md, cu mențiunea în subiectul mesajului „Global Art Director”

Pentru mai multe detalii ne poți contacta la nr de telefon 068950621

Trimite CV

Pe jobs.diez.md știi că ești în siguranță.

  • Companie verificată de echipa jobs.diez
  • Job verificat de echipa jobs.diez
Best4uinternational

Alte locuri de muncă de la aceasta companie

cursuri de engleza