Oferte de muncă fierbinți

Publicat 18 Septembrie 2019

Social Media Manager / Marketer @ „Oratorica”

Compania:
Oratorica  VIP
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Part-time

Descrierea poziției vacante

Oferim:

  • acces gratuit la platforme internaționale de e-learning, cum ar fi Udemy, Pluralsight, Coursera etc.;
  • lecții gratuite de engleză, germană, italiană, franceză, spaniolă;
  • la solicitarea angajaților, compania poate comanda anumite cărți pentru aceștia;
  • certificări și traininguri plătite;
  • programe de loialitate şi remunerare pentru recomandarea noilor angajaţi;
  • activităţi de responsabilitate socială, corporativă şi de caritate.
  • orice curs de la Oratorica pentru copiii angajaților sunt acoperita integral de către companie;
  • bonusuri pentru performanță în adaos la salariu.

Cerințe:

  • ai absolvit o facultate de Marketing / Relații Publice / Litere / Jurnalism / Comunicare / Drept (nu este o cerință obligatorie, ci un avantaj);
  • eşti pasionat(ă) de Social Media, Comunicare şi Branding;
  • eşti atent(ă) la detalii;
  • îţi place Photoshop-ul sau orice alt tool de editare grafică;
  • eşti o persoană foarte pozitivă, cu zâmbetul pe buze, care îşi doreşte foarte mult să înveţe şi să se dezvolte.

Responsabilități:

  • creezi strategiile de social media;
  • construieşti şi implementezi strategiile media sociale prin cercetarea & selectarea platformelor, benchmarking, mesagerie și identificarea audienței;
  • generezi, creezi, editezi, publici și distribui conținut de zi cu zi (text, imagini, videoclipuri) care construiesc conexiuni semnificative, implicare și care încurajează membrii comunității să învețe o limbă străină;
  • configurezi şi optimizezi paginile companiilor din fiecare platformă pentru a crește vizibilitatea conținutului social al companiei;
  • moderezi conținutul generat de utilizatori în conformitate cu politica de moderare pentru fiecare comunitate / brand / client.

Dacă ești interesat și crezi că te potrivești profilului, nu ezita să aplici. Trimite CV-ul tău la adresa de e-mail: hr@oratorica.md

Trimite CV

Pe jobs.diez.md știi că ești în siguranță.

  • Companie verificată de echipa jobs.diez
  • Job verificat de echipa jobs.diez

Poziții vacante similare