Publish 17 September 2020

Manager logist-Transport Maritim (LCL)

Company:
HR-Consulting  VIP
City:
Chișinău
Employment type:
Requirements:
Work experience more than 1 year
higher

Job description

HR-Consulting (www.search4staff.com) – la solicitarea clientului său, este  în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Despre companie: Compania de transport și logistică, lider în transportul mărfurilor  în containere din orice parte a lumii în Moldova, cu o experiență  pe piață mai mult de 20 de ani.

Responsabilități:

  • Coordonarea procesului de expediere a mărfurilor LCL (less then container load)
  • Stabilirea și menținerea relațiilor cu clienții noi și partenerii existenți;
  • Negocierea tarifelor și contractelor cu clienții;
  • Organizarea traseului optim și calculul costului de transport;
  • Interecțiunea cu transportatorii liniilor maritime și brokerii vamali;
  • Evidența actelor (facturare, întocmirea documentelor de însoțire pentru transport, coordonarea contractelor și încasărilor);
  • Organizarea transportului internațional de marfă;
  • Identificarea noilor clienți și  oportunități de dezvoltare a business-ului;

Cerințe:

  • Studii superioare Logistică/ Economie;
  • Experiență în domeniul minim 1 an;
  • Abilități excelente de organizare şi comunicare;
  • Cunoștințe bune de operare Windows și Microsoft Office;
  • Cunoașterea limbii române, ruse și engleze (obligatoriu);

Se oferă:

  • Angajare oficială + pachet social deplin;
  • Salariu motivant;
  • Grafic de muncă: Luni- Vineri ( 9:00 – 18:00);
  • Tichete de masă;
  • Oportunitate de dezvoltare într-o echipă tânără și energică.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul la adresa electronică: rr10@search4staff.com , indicând codul VLM în subiect sau să apeleze la mob.062101257.

Send CV

  • Verified company
  • Verified job ad.
Jivy Group banner sub job