Hot jobs

Publish 23 January 2020

Bucătar (restaurant Ciorescu) @ FPC ROGOB

Company:
FPC ROGOB SRL  VIP
City:
Chișinău
Employment type:
Requirements:
Work experience more than 2 years
doctoral degree

Job description

Responsabilitățile postului:

  • Pregătește preparatele culinare preluate de la bucătarul-șef,  în conformitate cu rețetele și standardele în vigoare;
  • Responsabil de calitatea produselor preparate în bucătărie;
  • Asigură respectarea normelor igienico-sanitare în bucătărie;
  • Respectă rețetele fiecărui produs preparat;
  • Participă la elaborarea și testarea rețetelor noi, în vederea diversificării preparatelor;

Cerinţele postului:

  • Experiență în domeniu;
  • Abilități  bune de comunicare;
  • Creativitate, simț estetic, cunoștințe în gastronomie;
  • Cunoștințe de tehnici culinare, procese tehnologice.

Dacă te-ai regăsit în cele descrise mai sus, expediază-ne CV-ul cu specificarea funcției pentru care aplici, accesând butonul Trimite CV sau contactează-ne la 061 000 281 și noi avem grijă să îți oferim  detaliile.

Te așteptăm în echipa noastră!

Send CV

  • Verified company
  • Verified job ad.
proimobil