Publish 16 October 2019

Project Manager @ Contrust Solutions

Company:
Contrust Solutions SRL
The contact person:
Tatiana
Phone:
079790505
City:
Chișinău
Employment type:
higher

Job description

Responsabilități:

  • Asigură conducerea generală a activității echipei de proiect în vederea îndeplinirii obiectivelor acestuia și a respectării termenelor stabilite;
  • Asigură gestionarea și coordonarea echipei de proiect, precum și cu alte terțe părți implicate în proiect;
  • Asigură circulația informației în cadrul proiectului și pentru alte departamente implicate;
  • Întocmește rapoartele de activitate prin centralizarea raportărilor celorlalți membri ai echipei de proiect;
  • Verifică/monitorizează activitatea membrilor echipei de proiect și a partenerilor;
  • Soluționează problemele care pot apărea ca situații neprevăzute;
  • Evaluează permanent rezultatele implementării proiectului conform graficului de activități aprobat și asigură derularea continuă și fără probleme a desfășurării activităților;
  • Îndeplinește sarcini administrative și de organizare a activităților echipei;
  • Creează și gestionează documente, menține evidența documentelor;
  • Organizează întâlnirile de lucru din perspective administrative;
  • Prospectează piața pentru identificarea potențialilor clienți și actualizează baza de date;
  • Menține contactul regulat cu clienții.

Cunoștințe și competențe:

  • Cunoștințe foarte bune de operare PC (Microsoft Office în special);
  • Experiența pe un post similar constituie un avantaj;
  • Cunoașterea limbii română și rusă (engleza constituie un avantaj);
  • Capacitate de planificare și organizare;
  • Spirit de echipă;
  • Atenție la detalii, flexibilitate;
  • Responsabilitate și seriozitate;
  • Respectarea deadline-urilor;
  • Excelente abilități de management de proiect.

Noi oferim:

  • Mediu de lucru plăcut;
  • Dezvoltare profesională și implicare în proiecte motivante;
  • Birou în centrul capitalei;
  • Salariu stabil, plătit oficial și la timp;
  • Pachet social complet;
  • Ceai, cafea și apă;
  • Zonă de recreere și socializare.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul accesând butonul Trimite CV.

Send CV