Hot jobs

Publish 14 September 2019

Director Resurse Umane @ LeaderHR

Company:
LeaderHR  VIP
The contact person:
Olesea Ursu
Phone:
068384333
City:
Chișinău
Employment type:
Requirements:
Work experience more than 5 years
higher
Benefits:

Job description

Salutare! Căutam Director de Resurse Umane pentru o organizație de 60 angajați în industria Media TV (independentă). Dacă un mediu de lucru mai haotic și rapid nu ți se potriveste, evită acest anunț. Organizația trece prin multe schimbări de ordin organizațional și doar un profesionist care are caracter, înțelepciune și experiență (generalistă) în domeniul HR se va descurca.

Angajații sunt foarte importanți pentru organizație, de aceea căutăm pe cineva care știe cum să dezvolte personalul, iubește să lucreze cu oamenii și este un bun coleg, mentor și profesionist. Misiunea ta va fi îndrumarea angajaților în cadrul organizației și de-ai ajuta să devină mai buni în ceea ce fac. Dacă ai experiența în dezvoltarea departamentului HR, impelementarea programelor pentru angajați (recruiting, inițiere, dezvoltare de personal, salarizare, etc.) atunci nu ezita să aplici.

Responsabilităţi:

  • Organizarea și coordonarea procesului de recrutare şi selecţie de personal
  • Planificarea şi organizarea instruirii întregului personal
  • Coordonarea procesului de adaptare și integrare a noilor angajați
  • Elaborarea, dezvoltarea şi implementarea politicii de motivare materială şi nematerială a angajaţilor
  • Contribuirea la formarea unui climat social – psihologic pozitiv în colectiv
  • Verificarea şi actualizarea documentației ce ține de Resurse Umane

Despre tine:

  • Persoană energică, motivată, perseverentă, orientată spre performanţă şi rezultat
  • Capacitate de orientare rapidă în situaţii diverse şi de a lua decizii corecte
  • Initiațivă şi capacitate de a lucra independent
  • Capacitatea de convingere
  • Grad înalt de responsabilitate şi confidenţialitate
  • Grad înalt de inteligență emoțională

Cerinte

  • Studii superioar
  • Experienţă în domeniul resurselor umane de min. 5 an
  • Cunoașterea limbilor: română, rusă (engleza reprezinta un plus
  • Utilizator încrezut PC (Microsoft Office, Internet)

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv
  • Program de lucru de luni până vineri, de la 09:00 până la 18:00
  • Lucru într-un mediu intelectual, dinamic și motivant (jurnaliști, editori, redactori, producători de emisiune)
  • Oportunitatea dezvoltarii unei cariere într-un mediu profesional, în industria Media TV

Persoanele interesate sunt rugate să aplice urmând linkul următor: http://bit.ly/2ZvcBir

Send CV

  • Verified company
  • Verified job ad.