Hot jobs

Publish 06 December 2019

Economist finanțe @ MOLDDATA

Company:
MOLDDATA  VIP
City:
Chișinău
Employment type:
higher

Job description

Scopul general al postului: Generalizarea, planificarea, elaborarea proiectelor ce țin de indicatorii principali al activității economico - financiară  a Întreprinderii,  analizarea  costurilor,  consumurilor, conform Standardelor Naționale de Contabilitate, Legislației Fiscale și altor acte normative ce reglementează domeniu respectiv.

Responsabilități:

  • Planificarea, elaborarea bugetelor ce țin de activitatea Întreprinderii.
  • Analiza rapoartelor financiare și contabilitatea financiară.
  • Elaborarea proiectelor de acte normative cu caracter de reglementare în domeniul economico - financiar, rapoarte statistice.

Cerințe:

Studii superioare sau medii de specialitate, absolvent al învățământului cu profil finanțe și contabilitate.

Calificări/Specializări/Instruiri, minime necesare: Să posede cunoștințe temeinice în domeniul financiar - contabil, economice, cunoștințe de operare la calculator Programa 1-C, Word, Excel, PowerPoint, Internet și alte programe ce țin de computer.

Să posede cunoștințe în ceea ce privește legislația fiscală în vigoare.

Abilități:

De comunicare, capacitate de lucru cu informația, planificare, analiza indicatorilor de performanță, organizare, elaborare a documentelor.

Aptitudini/comportamente:

Responsabilitate, disciplină, corectitudine, seriozitate, inteligență, confidențialitate, spirit de echipă, rezistență la efort și stres, încredere în sine, tendință spre dezvoltare profesională continuă.

Beneficii:

  • Salariu competitiv;
  • Pachet social;
  • Orar: luni-vineri, 8.30-17.00.

Contact: Vă rugăm să expediați CV-ul accesând butonul Trimite CV.
 Doar persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu. Tel: 022 78 27 36.

Send CV

  • Verified company
  • Verified job ad.
proimobil