Programator de software @ Întreprinderea de Stat „MOLDDATA”

Hot jobs
Company:
MOLDDATA  VIP
City:
Chișinău
Employment type:

Job description

Scopul general al postului: titularul postului va dezvolta, implementa și va oferi asistență pentru sisteme informatice.
Studii: superioare în domeniul IT.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea sistemelor informatice noi și modernizarea celor aflate în utilizare.
  • Asigurarea asistenței funcționale și informaționale a sistemelor informatice implementate.

Cerințe:

  • PHP (Object Oriented);
  • MySQL;
  • Laravel Framework;
  • HTML, CSS;
  • JavaScript/jQuery.

Prezintă un avantaj:

  • Rest API;
  • Git;
  • Vue JS;
  • React JS;
  • Administrare Apache, Nginx, MySQL pe Linux și Windows.

Abilități:

  • Orientare spre sarcină, organizare, putere de concentrare, spirit practic;
  • Abilităţi de identificare și rezolvare a problemelor semnalate, implicare și dorință de dezvoltare personală, capacitate de a lucra în echipă;
  • Capacitate de a înţelege şi a continua dezvoltarea și optimizarea codului scris de alt specialist.
  • Organizare, seriozitate, atenţie la detalii;
  • Abilităţi de soluţionare a problemelor, implicare şi dorinţă de dezvoltare personală;
  • Minim 1 ani de experienţă într-o poziţie similară.

Aptitudini/comportamente:

  • Responsabilitate, receptivitate la idei noi, obiectivitate, loialitate, tendinţă către dezvoltare profesională continuă, disciplină.

Beneficii:

  • Salariu competitiv;
  • Pachet social;
  • Orar: luni-vineri, 8.30-17.00.

Contact: CV-ul va fi expediat la adresa: office@molddata.md, cu indicarea funcției vizate. Doar persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu. Tel: 022 78 27 36.

Send CV

  • Verified company
  • Verified job ad.
proimobil