Publish 25 April 2020

Inginer SACP @ ,,IM Glass Container Company”

Company:
IM Glass Container Company S.A
City:
Chișinău
Employment type:
Requirements:
Work experience more than 1 year
higher

Job description

INGINER SISTEME AUTOMATIZATE DE CONDUCERE A PRODUCȚIEI

Cerințe:

  • Studii tehnice corespunzătoare (automatizarea proceselor tehnologice industriale)
  • Cunoșterea aparatajului electric de tip convertizor de frecvență, softstarter, PLC (diverși producători Siemens, Omron, Schneider).
  • Experiență în activitatea de mentenanță, deservirea sistemelor electromecanice și electropneomatice este binevenită.
  • Cunoașterea limbilor română, rusă, engleză (constituie avantaj).

Responsabilități:

  • Exploatarea eficientă corectă, neîntreruptă şi de mare productivitate a utilajului electromecanic al companiei
  • Interpretarea, utilizarea documentaţiei tehnice şi respectarea termenilor efectuării lucrărilor de reparaţie;
  • Efectuarea lucrărilor de verificare, de ajustare/reglare a dispozitivelor, a sistemelor şi componentelor electronice a utilajului.
  • Monitorizarea şi controlul lucrărilor de reparaţie şi de testare a utilajului.

Propunem:

  • Angajare oficială cu pachet social inclus
  • Training profesional intern
  •  Accesul la tehnologii de ultimă generație
  • Salariu competitiv
  •  Transport asigurat
  •  Tichete de masă
  •  Premii trimestriale și anuale
Send CV
Jivy Group banner sub job