Publish 26 October 2019

Analist Sisteme Informatice, Departamentul Proiecte și Organizare @ Mobiasbanca – OTP Group S.A.

Company:
Mobiasbanca – OTP Group S.A.  VIP
The contact person:
Phone:
City:
Chișinău
Employment type:
Requirements:
Work experience more than 2 years
higher

Job description

Beneficiile pe care le oferim:

  • Acordarea suportului privind identificarea, analiza şi formalizarea cazurilor de incidente funcţionale al sistemului informațional al băncii;
  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30-17:30).

Principalele responsabilităţi:

  • Participă în gestiunea planificărilor lucrărilor ce țin de elaborarea, organizarea şi derularea de testare funcţională şi omologare pe sistemul informațional al băncii, inclusiv acordă suport privind versiunile de livrare în teste şi producţie aferente mentenanţei evolutive şi corective;
  • Realizarea dezvoltărilor în aplicația de raportare a băncii (rapoarte, tabele, datamart-uri) și elaborarea specificaţiilor funcţional-tehnice aferente conform cerințelor business;
  • Realizarea unui diagnostic (proces şi/sau structură) pe un domeniu specific: analiza unui proces, analiza misiunilor unei entităţi, analiza unor date etc;
  • Conceperea şi redactarea livrabilelor aferente change management (proceduri, manualul utilizatorului, comunicare, formare, etc.) sau acordarea asistenţei pentru realizarea lor şi punerea în funcţiune.

Cerinţe:

  • Studii superioare profil economic sau în domeniu tehnologiilor informaționale;
  • Experiență de activitate în sistemul financiar-bancar minim 2 ani;
  • Experiență în realizarea proiectelor ce țin de implementarea, dezvoltarea și/sau mentenanța sistemelor informatice, va reprezenta un avantaj;
  • Cunoștințe medii/avansate ale limbii engleze;
  • Gândire inovativă, capacitate de analiză și sinteză, judecată rapidă;
  • Rezistență la sarcini repetitive și stres;
  • Flexibilitate și autodezvoltare.

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332

Send CV

  • Verified company
  • Verified job ad.
proimobil