Publish 17 October 2019

Asistent manager sistem de calitate şi siguranţă alimentară @ Orhei – Vit

Company:
Orhei-Vit  VIP
City:
Chișinău
Employment type:
higher

Job description

Compania „Orhei – Vit” SRL

anunţă concurs în vederea suplinirii funcţiei de

Asistent manager sistem de calitate şi siguranţă alimentară

Responsabilităţile principale:

  1. Creează o bază de date a documentaţiei tehnologice interne;
  2. Participă la auditul intern a proceselor de producere la fabrica de conserve din fructe şi legume;
  3. Identifică neconformităţi în procesele de producere la fabrica de conserve din fructe şi legume;
  4. Organizează perfectarea actelor de neconformitate;
  5. Soluţionarea solicitărilor clienţilor – asistenţă pentru clienţi;
  6. Colaborarea cu departamentele oportune în rezolvarea şi asigurarea unui răspuns pentru cererile clienţilor şi reclamaţiile acestora;
  7. Oferă informaţii clienţilor, emite şi transmite e-mailuri, faxuri, scrisori la solicitarea clienţilor despre business-procesele existente, despre calitatea producţiei;
  8. Soluţionează reclamaţiile şi pretenţiile clienţilor;
  9. Înregistrarea în sistem a reclamaţiilor şi gestionarea anchetelor în vederea soluţionării reclamaţiilor;
  10. Prioritizarea sarcinilor astfel încât solicitările/reclamaţiile clienţilor sa fie rezolvate în standardul de timp agreat de procedura internă;
  11. Reprezentarea Companiei în discuţiile cu autorităţile locale, cu clienţii, în ceea ce priveste reclamaţiile;
  12. Organizarea Call Center-ului pentru a spori standardele de calitate ale organizaț

Studii, competenţe, abilităţi:

  • Specialist în domeniul păstrării şi procesării fructelor şi legumelor;
  • Experienţă de activitate la fabrici de conserve în funcţii de tehnolog Şef sau Şef producere sau Şef laborator sau secţia controlul tehnic a calităţii (ОТК);
  • Cunoaşterea standardelor naţionale şi internaţionale în domeniul păstrării şi procesării fructelor şi legumelor;
  • Experienţă în implementarea şi menţinerea unui sistem de management tip: ISO 9001, ISO 22000, HACCP, etc;
  • Dorinţă de a învăţa un sistem nou în domeniul asigurării calităţii şi siguranţei alimentare;
  • Studii superioare în domeniul tehnologiei alimentelor;
  • Cunoaşterea limbilor română, rusă şi engleză;
  • Abilităţi de comunicare dezvoltate şi orientarea spre rezultat;
  • Experienţa similară într-o companie de producere va constitui un avantaj.

Calităţi personale:

  • Creativitate;
  • Comunicabilitate;
  • Spirit de iniţiativă;
  • Încredere în sine;
  • Capacitate sporită de muncă;
  • Orientare către rezultate.

Oferim:

  • Instruirea din partea companiei;
  • Salariu competitiv şi motivant;
  • Posibilitatea de dezvoltare personală şi profesională;
  • Stil de conducere democratic;
  • Amplasarea locului de muncă în mun. Chişinău.

Selectarea candidaţilor este efectuată în temeiul CV cu fotografie, accesând butonul Trimite CV.

La interviu vor fi invitaţi doar candidaţii selectaţi.

Send CV

  • Verified company
  • Verified job ad.