Publish 19 November 2019

Operator Suport Tehnic @ StarNet Soluții

Company:
StarNet   VIP
City:
Chișinău
Employment type:
doctoral degree

Job description

Obiectivul Postului:

Obținerea indicilor maximi de satisfacție a clienților prin acordarea suportului tehnic și soluționarea în termeni cît mai restrînși a problemelor apărute în procesul de prestare a serviciilor oferite de către compania StarNet.

Responsabilități:

  • Acordă clienților suportul și asistența tehnică necesară;
  • Identifică corect și găsește cele mai bune soluții pentru client, oferind răspunsuri profesioniste;
  • Se implică activ în soluționarea problemelor tehnice semnalate de clienți.

Cerințe:

  • Studii în domeniul telecomunicațiilor;
  • Cunoștințe a rețelelor de calculatoare, tehnologii Wireless, xDSL, PON, DHCP, DNS, NAT;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă;
  • Experiență minimă în domeniul tehnic – constituie un avantaj;
  • Cursurile Cisco constituie un avantaj;
  • Abilități de comunicare eficientă și orientare către client;
  • Disponibilitatea la un program flexibil de muncă.

Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști și un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane, accesând butonul Trimite CV,
cu specificarea postului – Operator Suport Tehnic.

Doar persoanele selectate vor fi contactate în vederea unui interviu.

Send CV

  • Verified company
  • Verified job ad.
proimobil