Publish 02 July 2021

Team Leader echipă Contabilitate - Companie Multinațională

Company:
Professional HR Agency
The contact person:
Phone:
City:
Chișinău
Employment type:
Requirements:
Work experience more than 2 years
higher

Job description

Responsabilități de bază:

  • Coordonează o echipă de 6 contabili juniori;
  • Supraveghează activitățile zilnice a echipei, identifică eventualele  întîrzieri / dificultăți și oferă ajutor pentru depășirea lor;
  • Analizează rezultatele echipei și se implică în procesul de evaluare și motivare a membrilor echipei;
  • Efectuează periodic controale de calitate și raportează către responsabil în scopul asigurării unei imagini cît mai clare privind conturile societății;
  • Planifică și urmărește integrarea noilor angajați și se implică în procesul de formare;
  • Răspunde de respectarea normelor legale privind secretul și confidențialitatea datelor și informaţiilor;
  • Asigură respectarea procedurilor și a strategiilor stabilite.

        Cerințe:

  • Studii de licență sau masterat finalizate în domeniul contabil/ audit;
  • Minim 2 ani experiență în domeniul financiar-contabil
  • Experiență în managementul unei echipe (avantaj coordonarea unei echipe financiar-contabile);
  • Nivel mediu-avansat de limbă franceză (nivel minimum B1);
  • Capacitate de sintetizare a informaților, leadership, atenție la detalii;
  • Сunoștințe de operare PC.

    Beneficiile jobului:

  •  Formare la nivel internațional;
  •  Oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
  •  Un loc de muncă oficial.

     Așteptăm cu drag cv-ul tău la dmoga@professional.md sau ne poți contacta la 068500375. Vă multumim anticipat!

Send CV
Best4uinternational